Test kávovaru De’Longhi ECAM 23.460SB s funkcí cappuccina – recenze použití

Lahodná káva jako z kavárny, aniž byste museli opustit dům? S automatickým kávovarem je to možné. Není tedy divu, že se takové zařízení stále častěji stává standardní součástí našich domácích kuchyní. Pokud jste příznivci mléčné kávy a chcete svá rána zjemnit, pak vás bude zajímat moje recenze kávovaru De’Longhi ECAM 23.460SB s funkcí cappuccino. Splní funkce a možnosti přípravy kávy vaše očekávání? To se dozvíte v následujícím textu.

Čím je automatické espresso De’Longhi ECAM 23.460SB výjimečné?

Automatické espresso De’Longhi ECAM 23.460SB se od podobných přístrojů odlišuje:

 • Systém napěňování mléka LatteCrema
 • 13 stupňové nastavení mlýnku
 • Jednoduché ovládání a zprávy v češtině
 • Funkce „Moje káva“, která umožňuje naprogramovat oblíbenou kávu podle chuti a velikosti
 • Střední velikost – dobře se hodí i do menší kuchyně

Příslušenství v balení kávovaru De’Longhi ECAM 23.460SB

Součástí kávovaru, který obdržíme:

 • pokyny v češtině
 • vodní filtr
 • odměrka na mletou kávu
 • speciální tryska na horkou vodu.

Kromě toho je součástí dodávky samostatná karafa na mléko.

Spolu s kávovarem obdržíte brožuru s návodem a odměrku pro dávkování mleté kávy.

Speciální varná hubička přijde vhod všem milovníkům čaje, ale i obilné kávy.

Provoz a druhy kávy, které můžete připravit s kávovarem De’Longhi ECAM 23.460SB

Automatické espresso De’Longhi ECAM 23.460SB je určeno především pro milovníky mléčné kávy, ale pokud patříte mezi milovníky kávy, budete si moci vychutnat i dobré a plné espresso. To vše díky 13 stupňům nastavení ocelového mlýnku, které jsou zodpovědné za hrubost mletí, a tedy i aroma kávy.

Obsluha stroje je velmi jednoduchá. Před přípravou nápoje zvolte na ovládacím panelu příchuť (velmi jemná, jemná, normální, silná, extra silná, mletá káva) a velikost kávy z 5 dostupných možností (včetně možnosti „Moje káva“, kam si můžete uložit vlastní nastavení).

A to není všechno! Díky speciálnímu nástavci na horkou vodu (kohoutku), který se montuje na místo nádoby na mléko, můžete vařit také čaj nebo kávu z obilovin. A když dvakrát stisknete tlačítko „cappuccino“, napěníte pouze mléko a připravíte kakao. Podle mého názoru jsou to velmi užitečné funkce.

Druh a parametry nápoje se volí pomocí tlačítek a knoflíku.

Stručně řečeno, lze připravit následující nápoje:

 • espresso
 • dvojité espresso
 • cappuccino
 • „moje káva“ (nápoj na míru)
 • černá káva
 • latte macchiato
 • horké napěněné mléko (např. do kakaa).
 • vroucí vody.

Zobrazení a obsluha kávovaru

Zařízení používá dvoubarevný displej LCD, který zobrazuje jednoduché zprávy v češtině. Musím přiznat, že má špatné rozlišení a některá česká písmena vyčnívají ze zbytku použitého písma.

Obsluha kávovaru byla zjednodušena na takové minimum, že je intuitivní již po prvním použití. Všechny funkce a možnosti se nastavují pomocí piktogramových tlačítek a voliče na panelu. Nenechte se tím však odradit. Podle mého názoru je toto řešení i přes absenci dotykového displeje velmi pohodlné – nemáme zde zbytečné „klikání“. Kromě toho nás poznámky a zprávy na displeji „krok za krokem“ provedou procesem přípravy kávy a upozorní nás na nutnost vyčištění přístroje a údržby.

Mléčný systém v kávovaru De’Longhi ECAM 23.460SB

Kávovar De’Longhi ECAM23.460SB využívá patentovaný systém LatteCrema s třístupňovým nastavením velikosti pěny pro snadnou přípravu cappuccina a latte macchiata. Použitá duální hydraulická technologie zajišťuje optimální teplotu během celého procesu přípravy kávy. Mléko je napěňováno horkou párou a samotný systém je nedílnou součástí integrované karafy na mléko.

Výšku pěny můžeme zvolit pomocí třístupňového nastavení na voliči. Pěnivé mléko na mě udělalo dobrý dojem. Je pěnivý, dlouho si drží svou strukturu a vypadá velmi lákavě.

Knoflík na karafě umožňuje nastavit nízkou pěnu, vysokou pěnu nebo žádnou mléčnou pěnu.

Nakonec nejsem příznivcem tohoto řešení. Navzdory čisticímu systému v karafě začal plast, ze kterého je vyrobena, časem absorbovat pach mléka, kterého je později obtížné se zbavit. Toto řešení nás navíc nutí nezapomenout po každém vaření kávy vložit karafu do lednice, aby se mléko nezkazilo. Pozitivní však je, že nádobu na mléko lze mýt v myčce nádobí.

 

Nádržka na vodu kávovaru De’Longhi ECAM 23.460SB

Nádržka na vodu o objemu 1,8 litru je umístěna na pravé straně kávovaru. Tato zdánlivě malá nádrž vystačí přibližně na 2 dny domácího použití. Chcete-li ji vytáhnout, jednoduše ji přitáhněte k sobě. To umožňuje efektivní použití stroje i v menších prostorách, např. pod nástěnnými skříňkami v kuchyni, aniž byste se museli obávat, že nebudete mít přístup k nádrži.

Vytahovací nádrž na vodu s nainstalovaným filtrem.

Součástí dodávky je vyměnitelný vodní filtr, který se upevňuje uvnitř nádrže. Jeho úkolem je zabránit nadměrnému usazování vodního kamene uvnitř kávovaru. Absence filtru nijak nenarušuje fungování kávovaru, takže pokud si zapomenete koupit novou kazetu, stále si budete moci uvařit svou oblíbenou kávu.

Čištění kávovaru a bezpečnostní prvky

Kávovar De’Longhi ECAM 23.460SB je vybaven automatickým systémem čištění a odstraňování vodního kamene. Důležitým komfortem je také oplachování všech trubek stroje od zbytků po přípravě nápojů. Tento proces probíhá při každém zapnutí a vypnutí kávovaru.

Karafa na mléko navíc po každé přípravě kávy automaticky propláchne přívodní potrubí mléka. Všiml jsem si, že k opláchnutí stroje se používá malé množství vody, takže v nádrži nejsou vidět žádné velké dutiny. Při čištění se voda nalévá přímo do odkapávací mřížky. Během testování jsem však pod trysku umístil šálek – je to pohodlnější než po každé přípravě kávy vyndávat celý zásobník se špinavou vodou.

Během oplachování můžeme pod výpust kávy umístit šálek, pro mě je to nutnost.

Spotřebič má několik bezpečnostních prvků. Odkapávací miska má červený indikátor hladiny vody, který se vysouvá výše, když voda dosáhne příliš vysoké hladiny. To se mi neosvědčilo, protože indikátor není příliš viditelný nebo se během čištění zvedá příliš pozdě a voda přetéká na kuchyňskou linku. Naproti tomu se na displeji zobrazují zprávy o vyprázdnění zásobníku na mouku a doplnění vody do nádrže. Funguje to skvěle. Kávovar nepokračuje ve vaření, dokud nejsou požadavky splněny. Tím se zabrání poškození stroje. Je velká škoda, že stejné řešení nebylo použito i pro odkapávací misku.

Mlýnek na kávu v kávovaru

Stejně jako u ostatních kávovarů De’Longhi máme i zde co do činění s ocelovým mlýnkem. Hrubost mletí kávy a její aroma ovlivňuje 13stupňové nastavení mletí.

Zásobník na kávová zrna pojme 240 g kávy. Máme také prostor pro mletou kávu. Je pravda, že z předem namletých zrn můžeme připravit pouze jednu kávu najednou – nicméně existuje možnost.

Pod víkem uprostřed zásobníku na kávová zrna se nachází zásuvka na mletou kávu.

Hluk, který vzniká při mletí zrn, je docela nepříjemný. Mlýnek je zkrátka hlučný, ale jeho provoz trvá jen krátce a následné vaření kávy je již mnohem tišší.

Chuť kávy z kávovaru De’Longhi ECAM 23.460SB

Podle mého názoru jsou mléčné kávy připravené tímto kávovarem vynikající. Cappuccino má dokonale vyváženou chuť. Pěna je lehká a stabilní a kávové aroma je intenzivní a zřetelné. Latte macchiato je naopak téměř učebnicové. Má jemnou mléčnou chuť a vrstvy jsou viditelně oddělené. Espresso se vyznačuje intenzivní a silnou chutí a krásným kávovým aroma, které se šíří po celé kuchyni.

Latte macchiato připravené v kávovaru De’Longhi vypadá úchvatně.

Jak jsem již zmínil, u automatického kávovaru De’Longhi ECAM 23.460SB máme možnost nastavit intenzitu chuti kávy. Rozdíly v těchto nastaveních jsou výrazně patrné u vařené kávy.

Design zařízení

Automatické espresso De’Longhi ECAM 23.460SB se prezentuje velmi dobře. Pouzdro je vyrobeno z mírně drsného plastu, což je pro každodenní používání trefa do černého. Pokud dojde k potřísnění krytu, stačí jej otřít hadříkem a žádné šmouhy nejsou vidět. V případě kovového odkapávače je to jinak. Bohužel po několika dnech používání se na něm začaly objevovat viditelné škrábance od hrnku. Totéž se děje s podstavcem pro nahřívání šálků na horní straně kávovaru.

Na vyhřívaný podstavec se úspěšně vejde několik menších šálků.

Za to si nastavitelný kávový adaptér zaslouží pochvalu. Jeho výšku můžeme nastavit podle toho, jaký šálek chceme použít. Maximální výška je 14,2 cm. Díky tomu jsem si mohla udělat velmi velkou kávu do svého oblíbeného hrnku. Samozřejmě po předprogramování pod tlačítkem „moje káva“ :).

Velikost stroje mě pozitivně překvapila. Je to ideální automatický kávovar do malé kuchyně. Jak to vím? Protože přesně to mám. Kávovar De’Longhi ECAM 23.460SB nezabírá mnoho místa a v kuchyni vypadá skvěle.

Velký hrnek? Pro kávovar De’Longhi ECAM 23.460SB to není problém.

Výhody a nevýhody kávovaru De’Longhi ECAM 23.460SB

PRO:

 • intenzita chuti kávy odpovídající zvolenému nastavení
 • intuitivní ovládání
 • velmi dobrá mléčná pěna (pěna je vysoká a neopadává)
 • nádrž na vodu s předním plněním
 • stroj je poměrně kompaktní – vejde se do malé kuchyně
 • nastavitelný kávový adaptér
 • možnost přípravy zrnkové a mleté kávy

PROTI:

 • příliš rychlé poškrábání kovového držáku na nápoje
 • vylévání vody ze zásobníku kvůli absenci kontrolky
 • nádoba na mléko vyžaduje spoustu další manipulace, která není automatizovaná

Technické specifikace:

 • tlak: 15 barů
 • energie: 1450W
 • lze vařit zrnkovou i mletou kávu
 • integrovaná nádoba na mléko
 • typ mlýnku: ocelový mlýnek na zrna
 • objem nádrže na vodu: 1,8 l
 • balení kávy: 250 g
 • LCD displej
 • topný systém: kotel
 • automatické recepty: cappuccino, černá káva, espresso, horká voda
 • rozměry: 238 x 340 x 430 mm.

Automatický kávovar De’Longhi ECAM 23.460SB – můj názor a shrnutí

Automatický kávovar De’Longhi ECAM 23.460SB sice nemá možnost vařit všechny druhy kávy dostupné na trhu, přesto jej lze doporučit. Vaří vynikající espresso, cappuccino a latte macchiato. Pěna je nadýchaná a lehká. Navíc si můžeme nastavit intenzitu chuti kávy podle svých individuálních preferencí.

Nelíbila se mi integrovaná karafa na mléko, která se musí naplnit mlékem, ručně vyčistit a uložit do lednice. Nicméně, jak se říká, „málo znamená hodně“ – stejná karafa skvěle napění mléko, za což jí dávám velké plus.

Kávovar nepatří k největším, a proto je vhodný i do malé kuchyně.

Podle mého názoru je De’Longhi ECAM 23.460SB cenově výhodnou volbou pro domácí použití.

Vývoj ceny

Získejte přehled o vývoji ceny ve vámi vybraném období.

Test kávovaru De’Longhi ECAM 23.460SB s funkcí cappuccina – recenze použití
Test kávovaru De’Longhi ECAM 23.460SB s funkcí cappuccina – recenze použití

Tags:

Rádi si vyslechneme vaše názory

Zanechte odpověď

Krátké recenze
Logo