Recenze Silvercrest SSWR A1. Jak se má robotický čistič od Lidl?

Chceme, aby technologie nám pomáhaly v každodenním životě, včetně úklidu. Robotické vysavače se staly běžnou věcí, ale co robot, který umí také umývat podlahu? Může se stát součástí našeho každodenního života, ale otázka zní, zda jsou tito roboti schopni svou práci zvládnout.

Mohl by se zdát, že novější a pokročilejší verze robotických čističů budou mít méně nedostatků, že? Když otevřete krabici s modelem SILVERCREST SSWR A1, ihned si všimnete, že uvnitř vás čeká druhý soubor kartáčů, druhý mop, dálkový ovladač, dokovací stanice a adaptér, a také dodatečný filtr. To je skutečně hodně, protože v samotném vysavači je již nainstalován filtr a kartáče, stejně jako nádobka na nečistoty. Po vyjmutí z krabice tak můžete začít s úklidem, pokud je energetická hladina akumulátoru dostačující pro vaše potřeby. Ovládání vysavače probíhá pomocí dálkového ovladače, který kromě všech základních funkcí nabízí také displej. Proč? Na toto otázka odpovíme později, protože začneme popisem schopností samotného robota.

Specifikace SILVERCREST SSWR A1:

 • Hlavní a vysokovýkonný filtr (High-Performance)
 • Filtr H12
 • Objem nádrže na vodu: cca 300 ml
 • Objem nádrže na prach: cca 220 ml
 • Výkon: cca 20 W
 • Lithiový-iontový akumulátor: cca 14,4 V / 2400 mAh
 • 10 antikolizních senzorů
 • 3 senzory proti pádu
 • Hluk: cca < 65-70 dB
 • Síla sacího výkonu: cca 0,80 kPa / v režimu max 1,2 kPa
 • Doba nabíjení: cca 4-6 hodin
 • Doba čištění: cca 70-90 minut

Co nabízí robotický mop SILVERCREST SSWR A1?

SILVERCREST SSWR A1 nabízí 6 režimů úklidu a výrobce uvádí, že akumulátor je chráněn před přehřátím, hlubokým vybitím, přebíjením, nadměrným vybitím, nabíjecími proudy a zkratem. Neměli bychom se tedy obávat těchto problémů, ale mějte na paměti, že robot by neměl být nabíjen s nádobou plnou vody. Základní režim úklidu v automatickém režimu je docela náhodný. Vysavač automaticky projíždí místnost a celý dostupný prostor čistí pruhy a u stěn. Režim „Spot“ umožňuje uklidit rozsypané drobné nečistoty nebo jiné nečistoty, ale mějte na paměti, že v tomto režimu bude pracovat hlučněji kvůli vyššímu sacímu výkonu a otáčejícím se kartáčům, které mohou nečistoty rozprašovat po místnosti, takže by bylo nejlepší je nejprve odstranit.

Režim „Kouty“ umožňuje robotovi čistit blízko stěn a jiných hran, ke kterým se dokáže dostat bez čištění zbytku prostoru. V režimu „Max“ je spuštěna maximální síla sacího výkonu a plánovaný režim automaticky spustí automatický režim v určenou hodinu. Bohužel ho nemůžeme naplánovat pomocí mobilní aplikace, protože vysavač nemá Wi-Fi a jediným způsobem, jak zadávat informace, je dálkový ovladač. To není problém, ale předchozí model umožňoval ovládání pomocí chytrého telefonu, což mohlo být pro některé uživatele výhodné nebo bylo cenově dostupné.

Jak účinný je robotický mop SILVERCREST SSWR A1 v úklidu?

Účinnost robotického mopu SILVERCREST SSWR A1 je podobná tomu, co nabízela předchozí verze, SILVERCREST SSRA1. Vysavač nemá problém se sesbíráním nečistot, ale určitým výzvou jsou pro něj rohy a prostory blízko skříní/ stěn. Někdy tento prostor ponechává nedotčený, a absence mapovací funkce domu/místnosti znemožňuje vytvoření podrobného plánu, takže robot se vždy spoléhá na senzory, aby si vytvořil představu o dostupném úklidovém prostoru. Je proto nutné zabraňovat mu v cestě různými způsoby, aby neopustil místnost nebo aby nevstoupil na místa, kde by neměl. Základní režim úklidu nepracuje hlučně, ale může dosáhnout až 70 dB, pokud zapnete maximální sací výkon (síla sacího výkonu: cca 0,80 kPa / v režimu max 1,2 kPa). Robot SILVERCREST SSWR A1 zvládne hladké podlahy a krátký koberec, v jiných případech však pravděpodobně zůstane uvízlý a nebude se moci pohybovat.

Doba čištění je přibližně 90 minut, ale může se zkrátit o několik minut, pokud zvolíte silnější sací výkon. V režimu mopování pracuje přibližně 70 minut, ale musíte změnit nádržek uvnitř robota, než se do toho pustíte. Není to složité, stačí zvednout kryt, pevně vytáhnout běžný nádržek a pak vložit nádržek s tekutinou, ale to znamená, že musíte předem určit, jaký druh úklidu chcete provést. Robot nemůže čekat v pohotovosti pro každý režim úklidu, což snižuje jeho praktičnost. Je pravda, že by neměl jet zpět na dobíjecí stanici s plnou vodní nádobou, ale další kroky mohou odradit některé lidi od využití jeho schopností.

Dobíjení a mokré čištění

Pro nabití akumulátoru potřebuje vysavač až 6 hodin, pokud byl úplně vybitý, ale pro uživatele stanice to nebude problém, protože robot tam bude v pohotovosti po celou dobu. Pokud budete potřebovat uklidit důkladněji nebo větší prostor, čekání 3-4 hodiny na dobití bude trvat. A co účinnost mopování? Pokud jsou nečistoty čerstvé a povrchové, rychle zmizí, dokonce i po jediném průchodu. Problémem budou zaschlé skvrny nebo větší nečistoty (například něco lepkavého). Pak bych se ani nepokoušel čistit podlahu robotem, protože bychom si zkazili mop a na podlaze by zůstaly téměř nedotčené nečistoty. Zde bude důležitá pravidelnost, protože bez mimořádných incidentů udržení podlahy v kuchyni například čistou nebude problém, pokud bude robot pravidelně vycházet a uklidit. To však nenahradí klasické vysávání a mopování od času k času, ale umožní udržovat čistotu bez toho, abyste museli pravidelně ručně úklid provádět.

Běžná cena SILVERCREST SSWR A1 je 3999 Kč, ale ve slevách jej můžete sehnat až za 2799 Kč. V takovém případě může být lákavý pro každého, kdo by si chtěl alespoň trochu ulehčit domácí povinnosti, ale pamatujte, že chybí podpora Wi-Fi a aplikace, což pro některé může být nepřijatelné.

PRO:

 • v ceně mnoho náhradních dílů
 • snadné ovládání pomocí dálkového ovládání
 • 6 provozních režimů, včetně plánovaných
 • prodejní cena

PROTI:

 • žádná podpora Wi-Fi nebo aplikací
 • potřeba vyměnit nádobu
 • nejasná situace náhradních dílů za rok či dva

Vývoj ceny

Získejte přehled o vývoji ceny ve vámi vybraném období.

Recenze Silvercrest SSWR A1. Jak se má robotický čistič od Lidl?
Recenze Silvercrest SSWR A1. Jak se má robotický čistič od Lidl?

Rádi si vyslechneme vaše názory

Zanechte odpověď

Krátké recenze
Logo