Recenze Vodafone

Vodafone představuje širokou paletu neomezených mobilních tarifů s třemi variantami, které se vyznačují rozdílnou rychlostí internetového připojení. V našem testu jsme zkoumali střední variantu, tarif Super, který nabízí nejen neomezené volání a SMS, ale také neomezený objem dat. Klíčový rozdíl mezi těmito třemi tarify spočívá v rychlosti stahování dat. Tarif Super se ukazuje jako ideální volba pro každodenní používání internetu na mobilu, a to včetně online her, sledování filmů v HD kvalitě a videohovorů. Rychlost internetu v rámci tohoto tarifu dosahuje 10 Mb/s. Nicméně, pokud máte chuť vyzkoušet rychlejší 5G připojení, máte tuto možnost také. Tarif Super vám totiž dovoluje na dobu 24 hodin „5x zrychlit internet na maximum“, což je jinak standardní součástí tarifu Premium 5G.

MMS zprávy nejsou zahrnuty v základním tarifu Super a za jejich odeslání budete platit 4,54 Kč za každou. Výhodou tohoto tarifu je možnost volání a odesílání SMS zdarma v rámci Evropské unie, stejně jako v rámci celé České republiky.

Smlouva nebo bez ní

Měsíční poplatek za neomezený tarif Super činí 877 Kč. Oproti minulosti, kdy byly mobilní tarify obvykle spojeny s delším smluvním závazkem, máte nyní na výběr. Tarif Super můžete mít bez jakýchkoliv smluvních závazků, což znamená, že si ho můžete aktivovat, vyzkoušet a kdykoliv zrušit. Druhou možností je získat slevu 2000 Kč na nový telefon s 5G technologií, avšak v takovém případě budete vázáni na smlouvu po dobu 24 měsíců.

Další neomezené tarify od Vodafone

Kromě testovaného tarifu Super nabízí Vodafone také další dvě neomezené varianty, a to tarify Basic a Premium 5G. Oba tyto tarify zahrnují neomezené volání a SMS v rámci České republiky a Evropské unie, ale liší se v rychlosti internetového připojení. Tarif Basic nabízí rychlost pouze 2 Mb/s a je vhodný pro uživatele, kteří nepotřebují větší množství dat na svém mobilu. I tento tarif lze mít se smluvním závazkem na 2 roky a získat slevu 2000 Kč na nový 5G telefon.

Tarif Premium 5G je pak ideální volbou pro ty, kteří nechtějí být omezeni na internetu a chtějí co nejrychlejší připojení. Tento tarif nabízí neomezený objem dat s využitím 5G technologie a slevu 7000 Kč na nový 5G telefon. Stejně jako tarif Basic, i tento tarif má smluvní závazek na 24 měsíců. Pokud nepotřebujete slevu na telefon, můžete všechny tyto tarify mít bez jakýchkoliv smluvních závazků.

Měsíční poplatek za tarif Basic činí 697 Kč a za tarif Premium 5G 1307 Kč. Nakonec závisí na vašich preferencích, zda zvolit tarif Super nebo upřednostnit rychlejší a plně neomezený internet u vyššího tarifu.

Tarify s neomezeným voláním a SMS

Kromě neomezených tarifů nabízí Vodafone také varianty Tarify s neomezeným voláním a SMS, které lze využít tam, kde není dostupné pevné internetové připojení. Tato řada tarifů nabízí tři možnosti s datovými objemy 3 GB, 6 GB nebo 10 GB, které můžete využívat například během dovolené, na internátu, na chatě, nebo kdekoli, kde není dostupné Wi-Fi připojení nebo jiná možnost připojení k internetu.

Zákaznická podpora

Vodafone zajistil podporu prostřednictvím klientské linky, kde můžete snadno kontaktovat operátory. Obratně byste byli přepojeni na operátora bez nadměrného čekání, avšak doba, kdy voláte, může hrát roli v rychlosti obsluhy. Během našeho testování jsme mluvili s operátorkou, která byla dobře informovaná a ochotná nám poskytnout odpovědi na naše otázky. Avšak stalo se nám, že jsme chtěli více času na promyšlení výběru neomezeného tarifu, ale operátorka nám se snažila prodat produkt rychle.

Na webových stránkách Vodafone naleznete možnost live chatu, i když emailový kontakt nebo kontaktní formulář nejsou k dispozici. I když live chat může být efektivní, naše zkušenosti s ním nebyly vždy pozitivní. Pokusili jsme se několikrát položit otázky během několika dnů v různých časech, ale vždy jsme obdrželi odpověď, že se momentálně zpracovává jiný dotaz a že máme zanechat telefonní číslo pro zpětné volání. Toto řešení je sice v pořádku, ale ne v okamžiku, kdy potřebujete okamžité odpovědi.

Nakonec se nám podařilo spojit se na live chatu, ale stále jsme nezískali odpovědi na naše dotazy. Operátorka nás upozornila, že tento chat slouží především k prodeji a že běžné otázky zde nemají prioritu. Na základě těchto zkušeností hodnotíme zákaznickou podporu Vodafone jako nedostatečnou. Na druhé straně, telefonická podpora se ukázala být mnohem lepší, poskytla nám všechny potřebné informace.

9Expert Score
Závěrečné shrnutí

Vodafone nabízí tři varianty neomezených mobilních tarifů, které se liší rychlostí internetového připojení. Tarify Basic, Super a Premium 5G všechny zahrnují neomezené volání a SMS v rámci České republiky a Evropské unie. Tyto tarify lze mít s nebo bez smluvního závazku, v závislosti na tom, zda využijete nabízené slevy na nové 5G telefony. V naší recenzi jsme se zaměřili na tarif Super, který poskytuje neomezená data s rychlostí 10 Mb/s a stojí 877 Kč měsíčně.

Cena
8.9
Služba
9.2
Data
9.1
Výhody
  • Možnost výběru ze tří neomezených tarifů s ohledem na rychlost dat.
  • Tarif Super zahrnuje neomezená data, volání a sms.
  • Flexibilita v tom, že můžete mít tarif bez závazku.
  • Při závazku na 24 měsíců je k dispozici sleva na nový 5G telefon.
  • Možnost výhodné kombinace s pevným internetem.
Nevýhody
  • I když existuje online chat na webových stránkách, získání relevantní rady může být obtížné a záviset na náhodě.
  • Jediná možnost kontaktu s podporou je prostřednictvím telefonu.

 

Recenze Vodafone
Recenze Vodafone

Rádi si vyslechneme vaše názory

Zanechte odpověď

Krátké recenze
Logo