MacBook Air M2 má chyby. Téměř všechny recenze to potvrzují.

Mezi hlavní přednosti nového MacBooku Air M2 patří nejnovější čip Apple M2, nový design s ploššími okraji, o něco větší 13,6palcový displej s výřezem pro kameru, nabíjení MagSafe, aktualizovaná kamera s rozlišením 1080p a nové barevné varianty Starlight a Midnight, které doplňují stříbrná a vesmírně šedá. Notebook je také vybaven dvěma porty Thunderbolt 3 a 3,5mm jackem s podporou sluchátek s vysokou impedancí.

Celkový dojem

Engadget uvedl, že nový MacBook Air je „téměř dokonalý Mac od Applu:

Air je pozoruhodně tenký a lehký, ale má také větší a lepší obrazovku, skvělou sadu reproduktorů a stylový napájecí zdroj MagSafe. A díky čipu Apple M2 je také výrazně rychlejší než předchozí model, který jsem ještě před rokem a půl označoval za „neuvěřitelně rychlý“. Společnost Apple opět nastavila nový standard pro ultrapřenosné počítače.

Dan Seifert z The Verge uvedl, že nový MacBook Air je „úspěšný prakticky na všech úrovních“, ale dodal, že zákazníci, kteří chtějí přejít ze staršího notebooku, by měli zvážit předchozí model s čipem M1, který je navíc levnější:

„Nový MacBook Air je úspěšný prakticky ve všech ohledech. Má lepší displej, tenčí a lehčí konstrukci, lepší reproduktory, lepší webovou kameru, lepší klávesnici a trackpad, pohodlnější nabíjení a vynikající kvalitu provedení.

Za to všechno se však platí, a to doslova, a zlepšení výkonu oproti modelu M1 není tak zřejmé jako zlepšení vzhledu a funkcí. Verze M2 je pro naprostou většinu lidí lepší volbou než 13palcový MacBook Pro M2, i když verze Pro má o něco vyšší výkon a delší výdrž baterie.

Výkon

Jason Snell ze Six Colors se podělil o sérii benchmarků nového MacBooku Air. Jak tvrdí Apple, výsledky testu Geekbench 5 ukazují, že čip M2 nabízí až o 18 % vyšší vícejádrový výkon než model M1, zatímco výkon jednoho jádra je až o 11 % vyšší.

Projekt

Nový MacBook Air opouští ikonický klínovitý tvar předchozího modelu a přechází na plošší design. Dan Seifert z The Verge uvedl, že je „fanouškem tohoto nového designu“, který popsal jako pozoruhodně tenký a extrémně přenosný:

Přesto je pozoruhodně tenký a tato tenkost je okamžitě patrná, když otevřete víko a začnete na něj psát. Je také patrný pokaždé, když si ho dáte do tašky nebo ho přenášíte. Zužující se tvar starého MacBooku Air měl menší vizuální hmotnost a možná vypadal tenčí, ale nový model je ve skutečnosti tenčí než jeho předchůdce.

Zde je několik „skutečných“ fotografií nového MacBooku Air M2. Jako malou zajímavost uvádíme, že součástí balení jsou samolepky s logem Apple v barvě MacBooku Air podle vašeho výběru.

 

Totéž platí pro nabíjecí kabel.

Kolik stojí MacBook Air M2 v Česku?

Základní konfigurace MacBooku Air s čipem M2 a 8/256 GB paměti stojí na Heurece od 31999 Kč. Další informace o MacBooku Air M2 (2022) najdete na Heureka.cz.

Vývoj ceny

Získejte přehled o vývoji ceny ve vámi vybraném období.

Recenze MacBook Air M2
Recenze MacBook Air M2

Rádi si vyslechneme vaše názory

Zanechte odpověď

Krátké recenze
Logo