Recenze Infinix Note 30 Pro – cenově dostupný smartphone s bezdrátovým nabíjením

Společnost Infinix, relativně nový hráč na českém trhu, nedávno uvedla na český trh nové smartphony z řady Note 30, jejichž premiéru jsme vám přinesli koncem května. Jedná se o chytré telefony s velkými rozměry, které představují zařízení střední třídy. Ale co tyto telefony vlastně nabízejí?

Nedávno jsem měl příležitost vyzkoušet nejvýkonnější a nejdražší model z řady Note 30, a to Infinix Note 30 Pro. Zde je, co si o něm myslím.

Specifikace

Infinix Note 30 Pro je cenově dostupný smartphone s AMOLED displejem o úhlopříčce 6,67 palců a rozlišením 1080 x 2460 pixelů (FHD+). Uvnitř najdete procesor Mediatek Helio G99 spolu s grafickým čipem Mali-G57. Kromě toho má Note 30 Pro 8 GB RAM a 256 GB interní paměti typu UFS 2.1, kterou lze rozšířit pomocí microSD karty.

Zařízení je napájeno baterií s kapacitou 5000 mAh a podporuje jak klasické kabelové nabíjení rychlostí 68 W, tak i bezdrátové nabíjení rychlostí 15 W. Infinix Note 30 Pro běží na operačním systému Android 13 s nadstavbou XOS 13. Kompletní specifikace jsou uvedeny níže.

Specifikace testovaného modelu:

  • Procesor a grafický čip: Mediatek Helio G99, Mali-G57
  • RAM: 8 GB
  • Interní paměť: 256 GB UFS 2.1
  • Možnost rozšíření paměti: Ano
  • Displej: 6,67 palců, AMOLED, rozlišení 1080 x 2460 pixelů (FHD+), až 120Hz obnovovací frekvence, poměr stran 20:9
  • Zabezpečení: Snímač otisků prstů, rozpoznávání obličeje
  • Baterie: 5000 mAh, kabelové nabíjení 68 W, bezdrátové nabíjení 15 W
  • Fotoaparát:
  • Zadní:
    • 108 MP, f/1.75, 1/1.67″ (hlavní) s PDAF
    • 2 MP, f/2.4 (hloubkový senzor)
    • 2 MP, f/2.4 (makro)
  • Přední:
    • 32 MP, f/2.45
  • Operační systém: Android 13, XOS 13
  • Audio: Stereo reproduktory
  • Odolnost proti vodě a prachu: IP53
  • Přenos dat: 3G/4G
  • Konektivita a poloha: WiFi 802.11 a/b/g/n/ac 2.4/5 GHz, Bluetooth 5.3, NFC, GPS, A-GPS, GLONASS
  • Porty: USB-C 2.0 (USB-C) OTG
  • Typ SIM karty: Dual SIM (nano SIM + nano SIM)
  • Rozměry: 162,7 x 76 x 8,2 mm
  • Hmotnost: 203 g

Konstrukce a kvalita provedení

Zadní část Infinix Note 30 Pro je vyrobena z matného skla s příjemnou texturou, na kterém nejsou vidět otisky prstů. Barva zadního panelu se mění podle úhlu pohledu, což dává zařízení zajímavý vzhled.

Na zadní straně smartphone samozřejmě najdeme ostrov s fotoaparátem. Tento ostrov je poměrně velký a obsahuje tři objektivy a blesk, který je obklopený kovově vypadajícím plastem. Osobně se mi design tohoto uspořádání nelíbí, zejména kvůli jeho masivnosti.

Rámečky zařízení jsou také vyrobeny z plastu, který má vypadat jako leštěný kov. Bohužel na těchto rámečcích jsou vidět rychle oděrky a škrábance, které se snadno objeví i při používání dodávaného pouzdra, protože toto pouzdro nechrání celý horní a dolní rámek. Pokud jde o kvalitu zpracování, nemohu tomuto zařízení mnoho vytknout, protože všechny jeho prvky dobře ladí dohromady.

Na pravém rámu Infinix Note 30 Pro najdeme tlačítko pro hlasitost a tlačítko pro zapnutí a vypnutí, které zahrnuje snímač otisků prstů. Tento snímač pracuje bezproblémově. Na levém rámu se nachází zásuvka pro SIM karty a microSD. V horním rámu je jeden ze stereo reproduktorů a logo JBL, zatímco dolní rámek obsahuje otvory pro druhý stereo reproduktor, mikrofon, port USB-C a dokonce i konektor mini Jack.

Tvar zařízení připomíná tvary iPhone. Infinix Note 30 Pro má zaoblené rohy, ale jeho hrany přecházejí do zadního panelu a displeje pod pravým úhlem. Osobně upřednostňuji smartphony s méně ostrými hranami. Je třeba poznamenat, že tento smartphone je docela velký, což ztěžuje ovládání jednou rukou. To je však typickým rysem „note“ smartphonů.

Displej

Infinix Note 30 Pro je vybaven AMOLED displejem o úhlopříčce 6,67 palců a rozlišením 1080 x 2460 pixelů (FHD+). Můžeme ocenit ten fakt, že displej je obklopen tenkými černými rámečky. Celkově zabírá displej 93,3 % předního panelu.

Jak se sluší na AMOLED displej, matice v Infinix Note 30 Pro vyniká vynikajícím podáním barev, hlubokým černým a širokými pozorovacími úhly. Zobrazuje také detailní obraz a nabízí vysokou jasnost, i když ne tak vysokou jako například POCO F5 Pro, který jsem testoval ve stejnou dobu. To má vliv na čitelnost na přímém slunci, která by mohla být mnohem lepší.

Displej Infinix Note 30 Pro podporuje obnovovací frekvenci až 120 Hz, což umožňuje plynulou animaci. Pokud je to potřeba pro úsporu baterie, můžeme místo pevné frekvence 120 Hz v systému použít adaptivní frekvenci. Máme také možnost volby frekvencí 60 Hz a 90 Hz.

Zařízení také podporuje funkci Always-on-display, ale ta není stále aktivní. Abyste viděli vybrané prvky na uzamčeném telefonu, musíte jej pohnout.

Audio

Infinix Note 30 Pro má stereo reproduktory, které byly naladěny specialisty od JBL. Díky tomu dostal smartphone certifikaci Hi-Res, ale skutečná kvalita zvuku je trochu zklamáním. Hudbu na něm poslouchat je mnohem lepší přes sluchátka nebo Bluetooth reproduktor.

Ačkoli reproduktory Infinix Note 30 Pro hrají dost hlasitě, převažují ve vygenerovaném zvuku příliš vysoké tóny. Basový základ prakticky chybí. Obecně lze říci, že generují velmi plochý zvuk, což nepomáhá ani vestavěný ekvalizér.

Software a konektivita

Podobně jako u jiných smartphonů Infinix, i u modelu Note 30 Pro běží operační systém Android 13 s nadstavbou XOS 13. XOS 13, stejně jako předchozí verze této nadstavby, výrazně mění vzhled softwaru od Google, a podle mého názoru to není k lepšímu. Design XOS 13, zejména jeho widgety a aplikace, nepůsobí příliš moderně. Navíc některá nastavení v tomto systému jsou umístěna na neintuitivních místech, například nastavení Always-on-display se nachází v sekci Personalizace namísto Displeje a jasu.

Naštěstí XOS 13 je nadstavba bez reklam. Navíc bez problémů funguje a lze ji do značné míry personalizovat. V tomto smartphonu nenajdete příliš mnoho předinstalovaných aplikací, což je často problémem u čínských smartphonů.

Bohužel Infinix Note 30 Pro nepodporuje 5G sítě ani Wi-Fi 6. Má však funkci NFC.

Výkon

Za výkon Infinix Note 30 Pro odpovídá procesor Mediatek Helio G99 spolu s grafickým čipem Mali-G57. Konfiguraci doplňuje 8 GB RAM a 256 GB interní paměti. Do zařízení lze navíc vložit microSD kartu pro rozšíření úložiště.

Samozřejmě, SoC použitý v tomto smartphonu nepatří mezi nejvýkonnější na trhu. Nicméně stačí k tomu, aby aplikace na zařízení rychle spouštěly a přepínání mezi aplikacemi probíhalo bez problémů.

V benchmarku AnTuTu 9 dosáhl Infinix Note 30 Pro skóre 378 314 bodů, zatímco v benchmarku Geekbench 6 dosáhl 2027 bodů pro vícejádrový a 750 bodů pro jednojádrový výkon. Podobný výkon nabídl i model Infinix Note 12 Pro.

Je důležité poznamenat, že Infinix Note 30 Pro se téměř vůbec nepřehřívá ani při náročné práci. To je dáno tím, že v zařízení je použito chlazení kapalnou látkou v parní komoře.

Fotografie

Infinix Note 30 Pro je vybaven třemi objektivy na zadní straně, a to hlavním senzorem 108 MP, 2MP makro senzorem a 2MP senzorem pro hloubku ostrosti. Tato konfigurace mě trochu překvapila, protože chybí ultraširokoúhlý objektiv. Opakuji, že podle mého názoru makro senzory v smartphonu prostě nemají smysl. Fotografie, které vytvářejí, bývají často špatné a zřídka se používají, abych neřekl vůbec.

Na přední straně zařízení najdeme selfie kameru s 32 MP, která je integrována do displeje.

Než se dostanu k fotografickým možnostem smartphonu, stojí za to věnovat chvíli jeho fotoaplikaci. Je to poměrně netradiční aplikace, protože místo základního režimu fotografování, který v jiných smartphonu nese název „foto“, zde máme AI CAM – změna, která je podle mého názoru zbytečná a matoucí. Aplikace nabízí také další režimy jako noční režim, super makro nebo režim krásy. Naštěstí je čitelná a snadno ovladatelná.

Fotografie pořízené hlavním senzorem zadní kamery Infinix Note 30 Pro ukazují, že počet megapixelů není nejdůležitějším rysem fotoaparátů. Tyto fotografie jsou detailní, ale je vidět, že byly nadměrně zpracovány algoritmy. Hlavní senzor má také problémy s vyvážením bílé barvy – zelené jsou pěkné, živé a syté, zatímco červené jsou velmi bledé a chybí jim sytost.

Hlavní fotoaparát Infinix Note 30 Pro také nezvládá správně nastavit vyvážení bílé. Například při fotografování žlutě-červeného květu měla celá fotografie žlutý nádech. Na druhou stranu fotoaparát na této fotografii velmi pěkně rozmazal pozadí.

Fotografie pořízené makro senzorem jsou, jak jsem očekával, silně rozmazané. Fotoaparát také vybledl barvy fotografovaných objektů.

V noci Infinix Note 30 Pro občas pořídí pěkné snímky v základním režimu, občas v nočním režimu a občas jsou fotografie pořízeny oběma velmi zklamávající. Fotografie pořízené v základním režimu jsou obvykle příliš tmavé. Fotografie pořízené v nočním režimu mohou být příliš přesvětlené, i když zde neexistuje žádné pravidlo. V obou režimech lze snadno dosáhnout rozmazání a silného zašumění. Stručně řečeno, tímto smartphonem je obtížné pořídit hezké noční fotografie.

Baterie

Infinix Note 30 Pro je napájen baterií s kapacitou 5000 mAh. Díky této velké kapacitě můžete za normálního používání telefonu klidně vydržet jeden a půl dne a možná dokonce až dva dny. I když ho budete vybíjet rychleji, nemusíte ho dlouho dobíjet.

Díky podpoře 68W rychlého nabíjení Infinix Note 30 Pro nabijete od 0 do 100 % za zhruba 45 minut. To je skvělý výsledek, zejména pro zařízení v této cenové kategorii. Je však třeba poznamenat, že během nabíjení se zařízení silně zahřívá.

Je také třeba zmínit, že Infinix Note 30 Pro podporuje také bezdrátové nabíjení s výkonem 15 W. Navíc podporuje zpětné nabíjení. Jinými slovy, můžete s jeho pomocí nabíjet jiné zařízení, které podporuje bezdrátové nabíjení, například sluchátka, a to bez odebrání pouzdra ze smartphonu.

Závěr

Infinix Note 30 Pro za cenu 5999 Kč nabízí mnoho – dlouhou výdrž baterie, rychlé nabíjení, podporu bezdrátového nabíjení, AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz, solidní výkon a nadstavbu postavenou na Androidu 13, která neobsahuje mnoho předinstalovaných aplikací. Tyto vlastnosti je třeba ocenit. Nicméně je těžké přejít mimo řadu chyb tohoto smartphonu. Design nepovažuji za chybu, protože hodnocení designu je otázkou vkusu, ale snadno se rýsuje na rámečcích, zastaralý a málo intuitivní rozhraní XOS 13 a špatné fotografie pořízené zadním fotoaparátem ano. Navíc nevím, zda by se logo JBL mělo na tomto smartphonu skutečně objevit.

 

Infinix Note 30 Pro je smartphonem pro ty, kteří potřebují zařízení s velkým displejem, které nabízí bezproblémový provoz v každodenním používání a je energeticky efektivní s rychlým nabíjením. Není však pro ty, kteří kladou velký důraz na vytváření fotografie s opakující se kvalitou.

PRO:

  • přijatelná cena
  • podpora dual SIM a microSD
  • Android 13
  • absence bloatware
  • solidní výkon
  • tichý chod
  • slušná výdrž baterie
  • rychlé nabíjení
  • bezdrátové nabíjení
  • možnost zpětného nabíjení
  • AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz
  • atraktivní design zadního panelu

PROTI:

  • bledé fotografie hlavního fotoaparátu
  • problémy s vyvážením bílé barvy
  • chybějící ultraširokoúhlý objektiv
  • průměrná kvalita stereo reproduktorů
  • matoucí rozhraní XOS 13
  • nepřehledná aplikace fotoaparátu
  • neúspěšné snímky nočního režimu
  • ztráta zvuku v režimu nočního fotografování
  • absence ultraširokoúhlého objektivu
  • snímač na zařízení nechrání rámek

Vývoj ceny

Získejte přehled o vývoji ceny ve vámi vybraném období.

Recenze Infinix Note 30 Pro – cenově dostupný smartphone s bezdrátovým nabíjením
Recenze Infinix Note 30 Pro – cenově dostupný smartphone s bezdrátovým nabíjením

Rádi si vyslechneme vaše názory

Zanechte odpověď

Krátké recenze
Logo