Recenze Home Credit: Vše, co potřebujete vědět o půjčkách a financích

Home Credit je společnost, která již od roku 1997 poskytuje své finanční služby na českém trhu. Tato firma nabízí širokou škálu produktů, včetně půjček, úvěrů na automobily, nákupů na splátky, kreditních karet, revolvingových úvěrů a refinancování. Společnost Home Credit je také součástí globální fintech skupiny, což ji řadí mezi největší hráče ve svém oboru na celém světě. Kromě vlastních produktů stojí Home Credit za dalšími značkami a projekty, jako jsou Air bank nebo Zonky.

Flexibilní půjčka od Home Credit

Flexibilní půjčka od Home Credit vám umožní získat od 10.000 Kč do 250.000 Kč. Tato půjčka vám dává možnost rozhodnout, zda ji budete splácet klasicky až do úplného uhrazení dluhu, nebo ji využijete jako revolvingový úvěr, který vám umožní opakovaně půjčit si stejnou částku. Navíc můžete získat i kartu, která vám usnadní manipulaci s půjčenými penězi. Délka splatnosti Flexibilní půjčky se pohybuje od tří měsíců až po přibližně 75 měsíců, což závisí na výši úvěru a vaší schopnosti splácet. Na webových stránkách Home Creditu můžete využít simulace, abyste zjistili minimální splátku, která je nastavena na 3000 Kč, ale po odeslání žádosti můžete obdržet nabídku s nižší splátkou. Je důležité poznamenat, že nabídka od Home Creditu je vždy individuální.

Úroky a individuální nabídka

Jednou z věcí, kterou u Home Creditu nezjistíte v simulaci, je konkrétní úrok, který vám bude nabídnut při uzavírání půjčky, ani výši přeplacené částky. Poplatky za Flexibilní půjčku neexistují, ale úrok bude stanoven až po odeslání žádosti, kdy vás pracovníci společnosti kontaktují s nabídkou.

Podmínky pro získání půjčky

Pro získání půjčky od Home Creditu je minimální věk klienta 18 let a předpokládá se, že klient nemá exekuci, insolvenci a negativní záznamy v registrech dlužníků. Pokud máte negativní záznam, pravděpodobně vám společnost půjčku neschválí.

Možnosti půjčky

Kromě klasické půjčky má klient Home Creditu možnost uzavřít revolvingový úvěr a refinancovat své stávající půjčky. Klienti mohou opakovaně čerpat schválenou částku, navyšovat úvěr a provádět mimořádné splátky či předčasně splácet.

Pojištění půjčky

K Flexibilní půjčce si můžete sjednat dvě různé typy pojištění schopnosti splácet. Prvním z nich je Pojištění bezpečí, které vás stojí 2,5 % z minimální splátky úvěru a hradí splátky v případě hospitalizace úrazem. Druhým typem je Pojištění bezpečí+, které vás stojí 8,9 % z minimální splátky úvěru a kryje splátky při hospitalizaci úrazem, pracovní neschopnosti a dokonce i při ztrátě zaměstnání. Oba typy pojištění vám také pokryjí zbývající dluh v případě smrti nebo invalidity.

Revolvingový úvěr a karta

Flexibilní půjčka od Home Credit je revolvingový úvěr, ke kterému můžete získat i kartu, která usnadní platby v obchodech a dalších místech. Máte však možnost rozhodnout, zda kartu chcete či nechcete. Tento úvěr vám umožňuje opakovaně čerpat schválenou částku a libovolně ji splácet, s dodržením minimální splátky. Pokud přiložíte více peněz k úvěru, bude to považováno za mimořádnou splátku, a to vše bez poplatků za vyřízení, vedení i doplacení.

Odložení splátek a změna podmínek

Pokud se ocitnete v situaci, kdy potřebujete odložit splátky nebo upravit jejich výši a dobu splácení, Home Credit vám tuto možnost nabízí. Odložení splátek a změnu výše a doby splatnosti můžete využít za zpoplatnění, což vám umožní přizpůsobit úvěr aktuálním životním a finančním podmínkám.

Co dělat, když nemůžete splácet včas

Pokud se ocitnete v situaci, kdy nemůžete splácet včas, Home Credit nabízí několik možností. U Flexibilní půjčky můžete snížit měsíční splátku na úroveň minimální splátky, která je výrazně nižší než průměrná splátka, kterou si sami určíte při sjednávání úvěru. Je důležité mít na paměti, že snížením splátek dojde k prodloužení doby splácení a zvýšení úroků.

Jak uzavřít půjčku u Home Credit

Sjednání Flexibilní půjčky u Home Credit je rychlé a snadné. Pokud vše proběhne hladce v procesu schvalování, může mít klient vše vyřízeno během 20 minut. Home Credit poskytuje své služby i o víkendu, buď prostřednictvím klientské linky nebo online. I když nemá fyzické pobočky, jeho online a telefonický systém je velmi dobře propracovaný, což zajišťuje rychlý a pohodlný proces žádosti.

Jak podat žádost o půjčku u Home Creditu

Prvním krokem je vyzkoušet si simulaci úvěru na webových stránkách společnosti. Zde si můžete zvolit požadovanou částku půjčky a splátky. Po provedení výpočtů se dozvíte, jak dlouho by trvalo takový úvěr splatit a jaká by byla minimální výše splátky.

Dále můžete podat žádost o půjčku online nebo telefonicky. Vyplníte potřebné informace o sobě a odešlete žádost. Mějte také připraveny dva doklady totožnosti pro ověření, jako je občanský průkaz a další. Cizinci budou muset předložit také povolení k trvalému pobytu v České republice.

Po schválení žádosti obdržíte konečnou nabídku, která zahrnuje výši splátky a úroků. Pokud vám nabídka vyhovuje, můžete přejít k podpisům. Podepisování smlouvy může probíhat poštou, kde podepsanou smlouvu zašlete zpět a váš úvěr bude aktivován. Alternativně můžete ověřit váš podpis pomocí SMS zprávy, pokud máte u Home Credit založený účet ve Správci financí. Tento postup je jednodušší, pohodlnější a rychlejší. Po podepsání smlouvy můžete čerpat schválenou částku.

Podpora od Home Credit

Klienti Home Creditu mají několik možností, jak komunikovat s pracovníky společnosti. Na webových stránkách mohou využít live chat, zaslat e-mail nebo zavolat na klientskou linku. K dispozici je také mobilní aplikace Home Credit, která umožňuje klientům kontrolovat svůj úvěr okamžitě a kdykoli je to potřeba. Aplikaci najdou majitelé operačních systémů iOS i Android.

Shrnutí

Home Credit je finanční instituce, která klientům nabízí možnost uzavření různých typů půjček podle jejich aktuálních potřeb a situace. Flexibilní půjčka umožňuje klientům mít vždy schválený určitý obnos peněz, který mohou opakovaně čerpat a splácet tak, jak jim to vyhovuje. Společnost je zaměřena na individuální přístup k zákazníkům, což zahrnuje různé možnosti pojištění a flexibilní změny podmínek splácení. Celkově lze říci, že Home Credit nabízí pestré možnosti financování pro své klienty.

PRO:

  • Flexibilní půjčka umožňuje opakované čerpání a splácení podle potřeby.
  • Možnost pojištění úvěru a odkladu nebo změny splátek.

PROTI:

  • Chybí transparentnost u simulace úroků na webových stránkách.
  • Neschvalování žádostí s negativními záznamy v registrech dlužníků.

Recenze Home Credit: Vše, co potřebujete vědět o půjčkách a financích
Recenze Home Credit: Vše, co potřebujete vědět o půjčkách a financích

Rádi si vyslechneme vaše názory

Zanechte odpověď

Krátké recenze
Logo