Recenze a test hardwarové peněženky Trezor Model T

Trezor je jednou z průkopnických peněženek pro kryptoměny, která umožňuje bezpečné ukládání tokenů, ať už je chcete používat jako měnu nebo k obchodování.

Trezor byl první hardwarovou kryptoměnovou peněženkou na světě a jeho zastánci tvrdí, že je jednou z nejbezpečnějších. V tomto článku zhodnotíme funkce a vlastnosti peněženkového systému Trezor.

Jak nastavit peněženku Trezor

Nastavení peněženky Trezor je poměrně jednoduché a celý proces nezabere více než 15 minut.

Objednejte si/zakupte peněženku Trezor:

Jelikož je Trezor hardwarová peněženka, není třeba ji stahovat, takže uživatelé si musí zařízení zakoupit online nebo v obchodě. Toto externí zařízení je určeno k uložení v offline prostředí. Jakmile máte zařízení, je třeba jej nakonfigurovat.

Počáteční nastavení:

Připojte peněženku Trezor k počítači pomocí kabelu USB. Přejděte na stránku wallet.Trezor.io, odkud si můžete nainstalovat rozšíření pro Chrome. Nainstalujte nejnovější firmware podle pokynů na obrazovce. Ujistěte se, že souhlasíte s uvedenými podmínkami. Odpojte zařízení Trezor, znovu jej připojte a nastavte pin.

Přijímejte a odesílejte kryptoměny:

Nejprve připojte zařízení Trezor a přejděte na stránku svého účtu Trezor Wallet. Přejděte na kartu Odeslat. V levém horním rohu obrazovky vyberte požadovanou kryptoměnu. Posílejte a přijímejte prostředky pouze mezi účty se stejnou kryptoměnou.

PRO:

 • 100% offline
 • Zahrnuje dvoufázové ověřování
 • Jedinečné podepisování každé kryptoměnové transakce
 • Kód s otevřeným zdrojovým kódem je kontrolovatelný a transparentní
 • Cenově dostupné
 • Lehké a praktické
 • Vysoce bezpečné

PROTI:

 • Ne HD
 • Jednoduchý design
 • Špatné příslušenství

Kryptoměny podporované službou Trezor

Není možné uvést všechny mince, které Trezor podporuje, protože jich je více než 600. Mezi nejoblíbenější měny, které jsou s peněženkou kompatibilní, však patří:

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Ripple
 • Tether
 • Bitcoin Cash
 • Litecoin
 • Cardano
 • COS
 • Tezos
 • Stellar
 • Monero
 • Dash
 • Zcash
 • Ethereum Classic
 • Dogecoin
 • Bitcoin Gold

Porovnání produktů Trezor

Interní čip použitý v Trezoru je jedním z hlavních rozdílů mezi touto hardwarovou peněženkou a některými jinými na trhu. To umožňuje ukládat mnoho cenných informací a zároveň chránit data před hackery.

Další zajímavou novinkou, kterou společnost Trezor nedávno představila, je možnost bezpečného obnovení systému. Uživatelé zařízení tak mají další jistotu, že jejich informace a finanční prostředky zůstanou vždy v bezpečí. Uživatelé, kteří mají pocit, že tato peněženka není určena pro ně, však mají k dispozici mnoho dalších možností.

Historie Trezoru

Myšlenka na Trezor se poprvé objevila v roce 2011 po konferenci o Bitcoinu v Praze. Pavol „Stick“ Rusnák a Marek „Slush“ Palatinus se potkali v České republice a začali pracovat na myšlence nového projektu kryptoměny.

V roce 2013 tito dva průkopníci zahájili projekt crowdfundingu, který vyústil v založení organizace SatoshiLabs, která od prosince téhož roku dohlížela na Trezor. Od té doby společnost vyvinula řadu služeb, včetně Trezor Wallet a Trezor Password Manager.

Oficiální uvedení Trezoru na trh proběhlo 29. ledna 2014. Tento přístroj první generace začal na trhu rychle vyvolávat značný rozruch.

V září 2015 oba zakladatelé oslavili aktivní používání přístroje ve více než 100 zemích světa.

V dubnu 2016 představila společnost SatoshiLabs novinku, když přešla na open-source backend Bitcore. Společnost si v té době všimla, že díky tomu téměř úplně zmizely dotazy na zákaznický servis.

Trezor také přijal SegWit v srpnu 2017 a stal se tak první hardwarovou peněženkou, která tak učinila. SegWit je významným upgradem s mnoha jedinečnými výhodami, především je mnohem lépe škálovatelný.

V září loňského roku vydala společnost SatoshiLabs beta verzi svého firmwaru pro zařízení Trezor, který je určen pouze pro Bitcoiny.

Trezor: Výkon, vlastnosti a funkce

Trezor má celou řadu jedinečných funkcí. Za prvé, její rozhraní webové peněženky pokrývá širokou škálu projektů, včetně Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Zcash, DASH a mnoha dalších.

Trezor také umožňuje posílat mince na adresy P2PKH, P2SH a bech32, což uživatelům poskytuje flexibilitu. Uživatelé automaticky obdrží ověření adresy, což přispívá ke zvýšení spolehlivosti a bezpečnosti systému.

Pro všechny podporované kryptoměny je k dispozici více účtů Trezor, což spotřebitelům nabízí flexibilitu a možnost volby. Součástí je také funkce označování, která umožňuje jednoduchou správu pohybů na účtu a měn. K dispozici je také řada pokročilých možností odesílání. Používáním služby Trezor souhlasíte s uvedenými podmínkami.

Všechny důvěrné transakce jsou potvrzeny na zařízení a uživatelé také obdrží přibližnou hodnotu v reálném čase ve fyzické měně podle svého výběru. Pohodlná je také integrace se službou Trezor Connect a pro pokročilé uživatele je k dispozici možnost vlastního backendu.

Ochrana soukromí

Trezor nabízí vynikající ochranu osobních údajů, což znamená, že všechny transakce jsou zcela bezpečné. Tvůrce peněženky SatoshiLabs nemůže sledovat žádnou aktivitu pomocí Trezoru a tento princip je chráněn absencí sériových čísel.

Veškerý software, který Trezor používá, je navíc díky statusu open-source zcela transparentní. K používání aplikace Trezor nejsou vyžadována žádná uživatelská jména ani hesla, což znamená, že tyto údaje není možné ukrást.

Ochrana osobních údajů je podmíněna peněženkou používanou s nástrojem Trezor: Electrum, MultiBit HD a GreenAddress na počítači, GreenBits a Mycelium na Androidu a myTrezor.com na webových stránkách. Každá z nich nabízí výjimečné zabezpečení, což znamená, že všechny transakce jsou zcela bezpečné.

Uživatelské rozhraní Trezoru

Uživatelské rozhraní Trezoru je působivé a bylo nedávno aktualizováno společností SatoshiLabs. Má jasný a čistý design a je radost ho používat.

První věc, která na uživatelském rozhraní Trezoru zaujme, je pestrá paleta barev. Je o něco průhlednější než dřívější tmavé odstíny. Nové změny přispívají k příznivému dojmu – tmavě šedá byla nahrazena světlejšími variantami, černé odstíny byly zcela vyřazeny a byly zavedeny světlejší odstíny.

Uživatelské rozhraní je celkově navrženo velmi přehledně, takže příslušné informace jsou jasně viditelné.

Existuje také několik dalších příjemných prvků, které usnadňují používání Trezoru. Zvláště užitečný je volič měn, který v přepracovaném rozhraní zaujímá výraznější místo. Výběr měny je tak snazší, protože ikony mincí jsou výraznější a nedochází k záměně.

Asi nejvýraznějším aspektem rozhraní Trezoru je jeho přehlednost a uspořádanost. Díky tomu je interakce se systémem peněženky Trezor bezproblémová a i noví uživatelé jsou schopni používat nové rozhraní během několika minut.

Peněženka Trezor zůstává webovou peněženkou a není vázána na konkrétní operační systém, což umožňuje větší flexibilitu, která by však nebyla možná bez elegantního rozhraní. Nejnovější úprava rozhraní to bezpochyby umožnila.

Je Trezor bezpečný?

Trezor zůstává jedním z nejbezpečnějších bezdrátových systémů na trhu a poskytuje výjimečné zabezpečení pro širokou škálu kryptoměn. Díky ochraně, kterou společnost SatoshiLabs zavedla, je fyzická i virtuální krádež nemožná.

Protože Trezor je hardwarová peněženka, která uživatelům nabízí plnou kontrolu nad jejich soukromými klíči, je hacknutí systému prakticky nemožné. Do peněženky Trezor by se dalo proniknout pouze v případě, že by uživatel nedbal na její zabezpečení.

Další výhodou používání soukromých klíčů je, že celý systém peněženky lze zabezpečit pomocí 24 slov vygenerovaných během inicializace. Toto velmi složité heslo o 24 slovech je generováno pomocí náhodných technik ze zařízení a připojeného počítače. Hesla jsou generována offline a zobrazují se na obrazovce zařízení Trezor, takže se nikdy nenacházejí v žádném zařízení připojeném k internetu.

Další úrovní zabezpečení systému Trezor je požadavek na zadání kódu PIN při konfiguraci systému. Tento krok je vyžadován také při provádění jakýchkoli výdajů nebo transakcí a do systému je zabudován další chytrý mechanismus, který zabraňuje jejich sledování. Po každém špatném odhadu se doba čekání na další odhad prodlouží o mocninu dvou. S tímto mechanismem by hacker potřeboval 17 let, aby uhodl 30 hesel.

Pokud by to nebylo dostatečné zabezpečení, je možné přidat další slovo k heslu, které již obsahuje 24 slov, a získat tak zabezpečení v podobě 25 slov. Je však třeba poznamenat, že toto heslo je nutné si zapamatovat, protože bez něj bude přístup do peněženky nemožný. Ne všichni uživatelé se tak rozhodnou, ale je to další úroveň ochrany.

Pokud si však pamatujete příslušné bezpečnostní informace, je obnovení peněženky poměrně snadné, a to i v případě ztráty nebo poškození zařízení Trezor. Obnovení lze provést pomocí jiného Trezoru nebo jiných peněženek, jako je Electrum nebo Mycelium.

Webové stránky společnosti Satoshi Labs také poskytují velké množství informací o zabezpečení. Tým, který stojí za tímto zařízením, vynaložil obrovské úsilí na to, aby byla peněženka co nejbezpečnější.

Jak ukládat kryptoměnové mince na Trezoru

Ukládání mincí na Trezoru je poměrně jednoduché a lze ho považovat za dostupnou a uživatelsky přívětivou peněženku. Přestože se jedná o poměrně jednoduchý proces, je důležité všechny kryptoměny bezpečně uložit.

Vzhledem k tomu, že mnoho investorů se rozhodlo uložit své altcoiny na poměrně dlouhou dobu, aby dosáhli zisku díky růstu cen, je důležité chránit jejich mince před krádeží. Peněženky jsou v tomto ohledu zásadní, což znamená, že se na trhu objevila řada různých řešení.

Jak převést své prostředky v kryptoměnách z/do Trezoru

Převod prostředků prostřednictvím systému Trezor lze provést podle níže uvedených kroků:

 • Chcete-li provést platbu, připojte zařízení Trezor, přejděte na stránku svého účtu Trezor Wallet a poté na kartu Odeslat.
  V levém horním rohu obrazovky vyberte kryptoměnu, kterou chcete odeslat. Trezor podporuje Bitcoin, Litecoin, Dash, ZCash, Dogecoin, Vertcoin, Bitcoin Cash a Bitcoin Gold a mnoho dalších.
 • K mnoha dalším kryptoměnám lze přistupovat prostřednictvím peněženek třetích stran.
 • Zadejte cílovou adresu a částku.
 • Potvrďte transakci v zařízení Trezor.
 • Zadejte cílovou adresu. Můžete jej zadat nebo naskenovat jako QR kód stisknutím tlačítka „Naskenovat QR kód“ v adresním poli.
 • Zadejte požadovanou částku. Vezměte prosím na vědomí, že směnné kurzy reálných měn jsou odhady a vycházejí z aktuálního směnného kurzu.
 • Nastavení úrovně priority a transakčních poplatků. Existují čtyři různé úrovně priority (vysoká, normální, úsporná, nízká).
 • Nakonec stiskněte tlačítko odeslat a budete vyzváni k potvrzení transakce. Před odesláním zkontrolujte, zda jsou částka a cílová adresa správné, a poté potvrďte.
 • Po potvrzení cílové adresy a částky se v peněžence zobrazí celkový počet mincí a poplatek za transakci. Zkontrolujte a znovu potvrďte.
 • Transakce se zobrazí na kartě Transakce. Zpočátku jsou nepotvrzené, ale po prvním online potvrzení se u transakce zobrazí čas potvrzení.

Je pro mě Trezor vhodný?

Peněženka Trezor je velmi oblíbená, ale nemusí být vhodná pro každého. Na trhu jsou k dispozici i jiné možnosti, proto je důležité zvážit několik faktorů.

Jsem začátečník

Vynaložili jsme veškeré úsilí na to, aby byl Trezor uživatelsky co nejpřívětivější, což je dobrá zpráva pro začátečníky. Uživatelské rozhraní je velmi přehledné a jednoduché, takže celý systém se snadno používá a je s ním spokojenost. Navíc díky bezpečnostním prvkům zabudovaným v Trezoru se začínající uživatelé kryptoměn nemusí obávat bezpečného používání digitálních mincí.

Jsem pokročilý

Pokročilým uživatelům jsou k dispozici možnosti přizpůsobení, které Trezor nabízí, a také možnost ručního nastavení transakčních poplatků (viz níže). Široká škála méně známých kryptoměn, které jsou s Trezorem kompatibilní, osloví i zkušené uživatele.

Poplatky a náklady společnosti Trezor

Trezor nemá standardní transakční poplatek. Transakce v Trezoru lze nastavit na nízké, úsporné, normální nebo vysoké, případně i přizpůsobit. Čím vyšší poplatek, tím rychlejší transakce.

Je Trezor dobrá věc? Závěrečné myšlenky

Trezor je jednou z nejunikátnějších peněženek na trhu, která je uživatelsky přívětivá a bezpečná. Cena peněženky je také konkurenceschopná, což znamená, že toto zařízení bude vyhovovat většině rozpočtů a mnoha lidem.

Od svého uvedení na trh před sedmi lety Trezor stále dominuje trhu hardwarových peněženek. To je zásluha specializovaného týmu, který neustále pracuje na vylepšování peněženky o další funkce a možnosti. Trezor je zdaleka nejoblíbenější peněženkou uživatelů, kteří chtějí mít své kryptoměny v bezpečí před zloději.

Vývoj ceny model Trezor T

Získejte přehled o vývoji ceny ve vámi vybraném období.

Graf ceny produktu poskytuje server Heureka.cz

Recenze a test hardwarové peněženky Trezor Model T
Recenze a test hardwarové peněženky Trezor Model T
Rádi si vyslechneme vaše názory

Zanechte odpověď

Krátké recenze
Logo