Prémiové vysávání! Testujeme vzpřímený vysavač Dyson V15 Detect Absolute

Dyson V15 Detect Absolute je Mercedes mezi vertikutátory: neuvěřitelně výkonný, šíleně účinný, funkční a elegantní při používání. Otázkou je, zda stojí za tu cenu. Pojďme to zjistit!

Dyson V15 Detect Absolute: estetika a obsah balení

Vysavače značky Dyson jsou stylově zaměřené, což je nesporně dobře, i kdyby jen z marketingového hlediska. Dyson V15 Detect Absolute nijak nevybočuje ze stylu ostatních vysavačů této značky – je to typický kyberpunk ve světě bílé techniky. Podle mého názoru vysavač vypadá skvěle a nejvyšší sací výkon na trhu a důkladné čištění zvířecích chlupů je to, co je!

V15 Detect Absolute je také skvěle vyroben, je velmi robustní a dobře padne do ruky, což je při čištění více než důležité! Co kromě samotné centrální jednotky v sadě najdeme?

 • Digitální elektrický kartáč Motobar: ideální pro jakýkoli povrch, od parket až po koberce; tento kartáč sbírá vlasy a chlupy domácích mazlíčků a zároveň zabraňuje zamotání této směsi – vhodně navržené hřebeny uvnitř kartáče – přesně 56 hřebenů – automaticky odstraňují vlasy z hřídele kartáče, aby se dostaly do nádoby.
 • Mini elektrický kartáč s kónickou hřídelí: skvělý nástroj v boji proti psím chlupům – za zmínku stojí, že tento kartáč byl navržen také s technologií, která zabraňuje zamotávání chlupů a srsti.
  Osvětlený elektrický kartáč detekuje mikročástice prachu, což je vynikající pro vysávání tvrdých podlah.
 • Kombinovaná hubice ideální pro čištění i drobků z pracovních desek, stolů a pohovek.
 • Štěrbinová hubice, která pomáhá dosáhnout do těžko přístupných míst.
 • Tryska s nízkým dosahem pro pohodlné čištění pod postelemi, stoly a zásuvkami.
 • Nástěnný držák a napájecí kabel včetně adaptéru.

Co Dyson V15 Detect Absolute umí?

Dyson V15 Detect Absolute je nejvýkonnější a nejmodernější vysavač v portfoliu výrobce. Jeho vizitkou je 14 koncentrických cyklonů – technologie Dyson Root Cyclone – a pětistupňová filtrace, která utěsňuje a zachycuje 99,99 % mikroskopických částic a alergenů o velikosti pouhých 0,3 mikrometru. Zní to dobře? To ale není všechno!

Dyson V15 Detect Absolute dokáže nepřetržitě analyzovat vysávaný povrch, automaticky upravovat sací výkon a počítat informace o velikosti částic, které jsme nasáli do nádoby – vestavěný piezoelektrický senzor převádí vibrace na elektrické signály 15 000krát za sekundu a počítá a kategorizuje nasáté prachové částice. Tímto způsobem máme jistotu, že z podlah čistíme alergeny, pyly, roztoče nebo jemný písek. Součástí sady je totiž elektrokartáč vybavený LED světlem, které na tvrdých podlahách dokonale zobrazí všechny pouhým okem neviditelné prachové částice a nečistoty, čímž zvyšuje účinnost vysávání.

Zajímavé je, že s takovou přesností zařízení skvěle vysává i vlasy a chlupy domácích mazlíčků. Na jedno nabití vydrží vysavač pracovat až 60 minut a baterii lze plně nabít za 4,5 hodiny. Naproti tomu objem nádoby na prach je 0,76 litru. Dyson V15 Detect Absolute má jednoduchý LCD displej, na kterém vidíte provozní režim a stav nabití baterie a také částice, které jste při vysávání zachytili.

Vysavač nabízí 3 provozní režimy: Auto, Boost pro krátké a intenzivní čištění a Eco pro optimalizaci sacího výkonu a životnosti baterie. Dyson V15 Detect Absolute má výkon 240 AW (Airwatts), což je na papíře skvělé a senzační – když se podíváte na vysátou podlahu a obsah koše. V automatickém režimu technologie DLS Dynamic Load Sensor přizpůsobuje sací výkon podlahám nebo kobercům podle toho, jakou oblast máte chuť čistit. V tomto režimu může Dyson V15 Detect Absolute pracovat až 60 minut. Baterie je samozřejmě vyměnitelná, takže pokud si koupíte druhou baterii zvlášť, máte k dispozici celkem 120 minut čištění!

Podívejte se ve videu, co Dyson V15 Detect Absolute dokáže!

Dojmy z vysavače Dyson V15 Detect Absolute

Je Dyson V15 dobrý přítel? Dobrý společník v boji proti prachu a chlupům? Podle mého názoru skvělé! Množství nástavců, jejichž funkčnost je opravdu promyšlená, je obrovskou výhodou tohoto vysavače, ale velkou radost mi udělal způsob, jakým Dyson V15 Detect Absolute skvěle funguje v automatickém režimu, během kterého analyzuje povrch, po kterém klouže, a částice, které vysává. Výsledky vysávání s tímto přístrojem mohou skutečně předčit očekávání i vyhlášených čističů.

Dyson V15 Detect Absolute je pohodlný, účinný a navíc se s ním pohodlně uklízí – není na něm nic složitého – i když je vysavač prošpikovaný technologiemi, je stále maximálně jednoduchý a elegantní při manuálních úkonech, které s ním musíme provádět. A navíc, když skončíme s vysáváním, pověsíme ho na zeď, kde se v klidu dobíjí a čeká na svou další misi.

Stojí to za to, nebo ne?

Osobně budu na setkání s vysavačem Dyson V15 Detect Absolute vzpomínat s láskou. Vlastně mi to bude chybět, protože můj dům, který je neustále znečištěný zlatou kočkou milující písek a dvěma králíky, kteří rádi žvýkají seno v krmítku a rozhazují ho sem a tam, nebyl nikdy čistší. A opravdu vysávám poměrně často, v čemž mi mimochodem pomáhá jezdící robot. Každopádně Dyson V15 Detect Absolute posunul komfort a efektivitu úklidu na úroveň, kterou jsem dosud neviděl. Pokud tedy máte doma domácí mazlíčky a chcete mít podlahy, pohovku nebo křesla absolutně čisté, Dyson V15 Detect Absolute bude senzační volbou. Rozhodně se jedná o jeden z nejlepších vysavačů na trhu!

Názor na Dyson V15 Detect Absolute

PRO:

 • účinnost a přesnost vysávání
 • elektrický kartáč necitlivý na zamotané vlasy a chlupy domácích mazlíčků
 • více trysek: včetně osvětleného elektrokartáče na tvrdé podlahy
 • provoz v automatickém režimu
 • analýza velikosti prachových částic

PROTI:

 • cena
 • vysavač je poměrně těžký

Vývoj ceny

Získejte přehled o vývoji ceny ve vámi vybraném období.

Prémiové vysávání! Testujeme vzpřímený vysavač Dyson V15 Detect Absolute
Prémiové vysávání! Testujeme vzpřímený vysavač Dyson V15 Detect Absolute

Krátké recenze
Logo