Prémiové vysávání! Testujeme vzpřímený vysavač Dyson V15 Detect Absolute

Dyson V15 Detect Absolute je Mercedes mezi vertikutátory: neuvěřitelně výkonný, šíleně účinný, funkční a elegantní při používání. Otázkou je, zda stojí za tu cenu. Pojďme to zjistit!

Dyson V15 Detect Absolute: estetika a obsah balení

Vysavače značky Dyson jsou stylově zaměřené, což je nesporně dobře, i kdyby jen z marketingového hlediska. Dyson V15 Detect Absolute nijak nevybočuje ze stylu ostatních vysavačů této značky – je to typický kyberpunk ve světě bílé techniky. Podle mého názoru vysavač vypadá skvěle a nejvyšší sací výkon na trhu a důkladné čištění zvířecích chlupů je to, co je!

V15 Detect Absolute je také skvěle vyroben, je velmi robustní a dobře padne do ruky, což je při čištění více než důležité! Co kromě samotné centrální jednotky v sadě najdeme?

 • Digitální elektrický kartáč Motobar: ideální pro jakýkoli povrch, od parket až po koberce; tento kartáč sbírá vlasy a chlupy domácích mazlíčků a zároveň zabraňuje zamotání této směsi – vhodně navržené hřebeny uvnitř kartáče – přesně 56 hřebenů – automaticky odstraňují vlasy z hřídele kartáče, aby se dostaly do nádoby.
 • Mini elektrický kartáč s kónickou hřídelí: skvělý nástroj v boji proti psím chlupům – za zmínku stojí, že tento kartáč byl navržen také s technologií, která zabraňuje zamotávání chlupů a srsti.
  Osvětlený elektrický kartáč detekuje mikročástice prachu, což je vynikající pro vysávání tvrdých podlah.
 • Kombinovaná hubice ideální pro čištění i drobků z pracovních desek, stolů a pohovek.
 • Štěrbinová hubice, která pomáhá dosáhnout do těžko přístupných míst.
 • Tryska s nízkým dosahem pro pohodlné čištění pod postelemi, stoly a zásuvkami.
 • Nástěnný držák a napájecí kabel včetně adaptéru.

Co Dyson V15 Detect Absolute umí?

Dyson V15 Detect Absolute je nejvýkonnější a nejmodernější vysavač v portfoliu výrobce. Jeho vizitkou je 14 koncentrických cyklonů – technologie Dyson Root Cyclone – a pětistupňová filtrace, která utěsňuje a zachycuje 99,99 % mikroskopických částic a alergenů o velikosti pouhých 0,3 mikrometru. Zní to dobře? To ale není všechno!

Dyson V15 Detect Absolute dokáže nepřetržitě analyzovat vysávaný povrch, automaticky upravovat sací výkon a počítat informace o velikosti částic, které jsme nasáli do nádoby – vestavěný piezoelektrický senzor převádí vibrace na elektrické signály 15 000krát za sekundu a počítá a kategorizuje nasáté prachové částice. Tímto způsobem máme jistotu, že z podlah čistíme alergeny, pyly, roztoče nebo jemný písek. Součástí sady je totiž elektrokartáč vybavený LED světlem, které na tvrdých podlahách dokonale zobrazí všechny pouhým okem neviditelné prachové částice a nečistoty, čímž zvyšuje účinnost vysávání.

Zajímavé je, že s takovou přesností zařízení skvěle vysává i vlasy a chlupy domácích mazlíčků. Na jedno nabití vydrží vysavač pracovat až 60 minut a baterii lze plně nabít za 4,5 hodiny. Naproti tomu objem nádoby na prach je 0,76 litru. Dyson V15 Detect Absolute má jednoduchý LCD displej, na kterém vidíte provozní režim a stav nabití baterie a také částice, které jste při vysávání zachytili.

Vysavač nabízí 3 provozní režimy: Auto, Boost pro krátké a intenzivní čištění a Eco pro optimalizaci sacího výkonu a životnosti baterie. Dyson V15 Detect Absolute má výkon 240 AW (Airwatts), což je na papíře skvělé a senzační – když se podíváte na vysátou podlahu a obsah koše. V automatickém režimu technologie DLS Dynamic Load Sensor přizpůsobuje sací výkon podlahám nebo kobercům podle toho, jakou oblast máte chuť čistit. V tomto režimu může Dyson V15 Detect Absolute pracovat až 60 minut. Baterie je samozřejmě vyměnitelná, takže pokud si koupíte druhou baterii zvlášť, máte k dispozici celkem 120 minut čištění!

Podívejte se ve videu, co Dyson V15 Detect Absolute dokáže!

Dojmy z vysavače Dyson V15 Detect Absolute

Je Dyson V15 dobrý přítel? Dobrý společník v boji proti prachu a chlupům? Podle mého názoru skvělé! Množství nástavců, jejichž funkčnost je opravdu promyšlená, je obrovskou výhodou tohoto vysavače, ale velkou radost mi udělal způsob, jakým Dyson V15 Detect Absolute skvěle funguje v automatickém režimu, během kterého analyzuje povrch, po kterém klouže, a částice, které vysává. Výsledky vysávání s tímto přístrojem mohou skutečně předčit očekávání i vyhlášených čističů.

Dyson V15 Detect Absolute je pohodlný, účinný a navíc se s ním pohodlně uklízí – není na něm nic složitého – i když je vysavač prošpikovaný technologiemi, je stále maximálně jednoduchý a elegantní při manuálních úkonech, které s ním musíme provádět. A navíc, když skončíme s vysáváním, pověsíme ho na zeď, kde se v klidu dobíjí a čeká na svou další misi.

Stojí to za to, nebo ne?

Osobně budu na setkání s vysavačem Dyson V15 Detect Absolute vzpomínat s láskou. Vlastně mi to bude chybět, protože můj dům, který je neustále znečištěný zlatou kočkou milující písek a dvěma králíky, kteří rádi žvýkají seno v krmítku a rozhazují ho sem a tam, nebyl nikdy čistší. A opravdu vysávám poměrně často, v čemž mi mimochodem pomáhá jezdící robot. Každopádně Dyson V15 Detect Absolute posunul komfort a efektivitu úklidu na úroveň, kterou jsem dosud neviděl. Pokud tedy máte doma domácí mazlíčky a chcete mít podlahy, pohovku nebo křesla absolutně čisté, Dyson V15 Detect Absolute bude senzační volbou. Rozhodně se jedná o jeden z nejlepších vysavačů na trhu!

Názor na Dyson V15 Detect Absolute

PRO:

 • účinnost a přesnost vysávání
 • elektrický kartáč necitlivý na zamotané vlasy a chlupy domácích mazlíčků
 • více trysek: včetně osvětleného elektrokartáče na tvrdé podlahy
 • provoz v automatickém režimu
 • analýza velikosti prachových částic

PROTI:

 • cena
 • vysavač je poměrně těžký

Vývoj ceny

Získejte přehled o vývoji ceny ve vámi vybraném období.

Prémiové vysávání! Testujeme vzpřímený vysavač Dyson V15 Detect Absolute
Prémiové vysávání! Testujeme vzpřímený vysavač Dyson V15 Detect Absolute

Rádi si vyslechneme vaše názory

Zanechte odpověď

Krátké recenze
Logo