Jak si nový Samsung A32 vedl? Recenze

Trh s chytrými telefony je každoročně zaplaven novými produkty – a je z čeho vybírat. Prakticky každý si zde najde něco pro sebe bez ohledu na svůj rozpočet. Ale opravdu musíte utratit celé jmění, abyste si mohli užívat kvalitní smartphone? V tomto článku se podívám na levnou nabídku korejského giganta, který je již léta lídrem na trhu s telefony. Zde je Samsung A32 – recenze.

Samsung A32 5g: specifikace

Čím vyniká Samsung A32 na začátku? Na první pohled zaujmou rozměry modelu. To je celých 6,4 palce obrazovky, kterou máte k dispozici. Netajím se tím, že ve volném čase rád sleduji seriály s titulky na svém telefonu: ať už ve veřejné dopravě, nebo v rámci domácí relaxace. Klíčovou roli zde hrála velikost matrice, protože jsem se rozhodl pro verzi s titulky. Stěžovat si nebudou ani fanoušci mobilních her – FHD+ Super AMOLED Infinity-U věrně reprodukuje barvy a vyznačuje se vysokou intenzitou barev.

Interní úložiště telefonu má kapacitu 128 GB. Pokud stejně jako já hodně fotíte chytrým telefonem, mělo by vám to bohatě stačit. Na druhou stranu, pokud si myslíte, že to nestačí, nic není ztraceno. Samsung A32 má vstup MicroSD, takže do něj můžete snadno přidat další paměťovou kartu.

Jak je to s plynulostí zařízení? Smartphone má na palubě 4 GB RAM. V nejednom případě jsem měl na pozadí otevřených až deset aplikací a nemohl jsem si stěžovat na pokles výkonu. Telefon běžel jednoduše v pořádku.

Ne vždy s sebou nosím nabíječku – někdy ji při odchodu z domu ve spěchu prostě zapomenu. Samsung A32 má naštěstí baterii s kapacitou 5000 mAh, což se zdá být standardem pro mnoho smartphonů na trhu. Jedno plné nabití stačilo na celý den intenzivního používání, takže absence kabelu nebyla problémem. Navíc dobití baterie netrvalo mnoho hodin. Součástí zařízení je 15W rychlonabíječka.

Nyní je čas na lahůdku pro fanoušky amatérské fotografie smartphonem – sám jsem byl kvalitou fotografií pozitivně překvapen. Na zadní straně hardwaru se nachází 5+8+64+5 Mpix objektivů, které dohromady poskytují opravdu překvapivý efekt. Fotografie vyšly jasné a plné detailů a také na barevné provedení si bylo těžké stěžovat.

Barvy Samsung A32 – jemná levandulová nebo klasická černá? Volba je na vás!

Uvědomuji si, že nejdůležitějším aspektem při výběru nového smartphonu vůbec není jeho barva. Ale buďme upřímní – je to přece jen první věc, která upoutá pozornost hned po rozměrech zařízení. Těší mě, že stále více výrobců překračuje hranice a nabízí telefony ve výrazných a osobitých barvách. V případě modelu A32 jsou k dispozici jemná levandulová, pastelově modrá, klasická a tmavě černá a sněhově bílá. V mém případě padla na fialovou.

Je třeba říci, že zařízení vypadá velmi pěkně. Samsung vsadil na minimalismus, což osobně považuji za trefu do černého. Vždycky říkám, že méně je více, a u tohoto smartphonu to funguje dokonale. Díky hladkému materiálu se telefon opravdu dobře drží v ruce, neklouže a je velmi pohodlný.

Samsung A32 5G: recenze

Netajím se tím, že se při výběru nového smartphonu často spoléhám na recenze konkrétního zařízení. Nejinak tomu bylo i v případě Samsungu A32. A zde se většinou názor ostatních uživatelů silně shodoval s mými pocity po použití tohoto zařízení. Majitelé tohoto modelu vyzdvihují dobrou baterii, velký displej, dobrou kvalitu fotografií a rychlé nabíjení.

Samsung A32 – cena

O specifikacích a dostupných barvách Samsungu A32 už toho bylo napsáno hodně, ale co cena? V současné době je smartphone k dispozici na Heurece okolo 5800 Kč. To je vzhledem k možnostem tohoto zařízení atraktivní cena. Navíc ti, jejichž rozpočet na telefon nepřesahuje 6000 Kč, se v tomto rozmezí klidně chytí, a co víc – budou spokojeni.

Samsung Galaxy A32 5G – jaké jsou mé dojmy?

Dostali jsme se na konec recenze, a proto je vhodné ji nyní shrnout. Se Samsungem Galaxy A32 jsem měl možnost několik dní pracovat a musím přiznat, že jsem sám měl pochybnosti, zda telefon z této cenové kategorie může být prostě dobrý. A zde přichází první pozitivní překvapení – model dokonale vyvažuje kompromis mezi kvalitou a cenou. Zdá se, že abyste si užili solidní hardware, musíte utratit korunu. Tento smartphone dokazuje, že tomu tak vůbec nemusí být.

Hned od začátku jsem si Samsung A32 oblíbil díky rychlému a bezchybnému výkonu. Výkon přístroje uspokojí i náročnější uživatele. Se 4 GB paměti RAM jsem nezaznamenal žádný pokles výkonu, natož zaseknutí nebo nechtěné resetování. Sledování filmů a seriálů na tak velké obrazovce bylo čistým potěšením. Titulky byly velmi dobře viditelné, barevná paleta byla poměrně bohatá a jas se mi také líbil. Displej AMOLED zde odvedl veškerou práci. Na přední straně matice byla nenápadně umístěna přední kamera. Dobře fungoval při videohovorech a přiznám se, že jsem s ním pořídil i několik selfie.

Základní interní paměť 128 GB mi vystačí na několik let, ale kdyby se zaplnila dříve, stačí přidat externí kartu Micro SD. V tomto případě hodně záleží na tom, jak smartphone používáte: zda hodně fotíte, stahujete spoustu náročných aplikací nebo ukládáte každou roztomilou fotku kočičky, na kterou narazíte. Za danou cenu se však jedná o uspokojivý výkon. Pouzdro se zdá být docela robustní, i když osobně se nikdy nevzdám dodatečné ochrany pouzdra. Samotný materiál byl velmi příjemný na dotek a smartphone mi neklouzal z rukou. Navíc se mi dobře držel v ruce a nepůsobil jako přítěž. Jeho přesné rozměry jsou 158,9 x 73,6 x 8,4 mm.

Ze čtyř dostupných barev si snadno vyberete tu, která vám bude vyhovovat. Na své si přijdou jak příznivci klasických a univerzálních, tak i pastelovějších a výraznějších barev. Největším pozitivním překvapením byla baterie. Nejenže vydržel bez problémů celý den na jedno nabití, ale ani jeho doplnění netrvalo tak dlouho jako u smartphonu, který v současnosti vlastním.

Zadní fotoaparát pořídil opravdu dobré snímky – několik objektivů dobře spolupracovalo a dosáhlo detailních a dobře prokreslených fotografií. Pouze v noci se ne vždy dařilo. Občas jsem se přistihl, že fotky přisvětluji bleskem. Model byl vybaven čtečkou otisků prstů – pro mě naprostá nezbytnost. Dnes si nedokážu představit, že bych platil bez použití otisku prstu nebo rychle odemkl své zařízení bez použití kódu. Ačkoli jsem měl zpočátku z používání této technologie v telefonech smíšené pocity, nyní je pro mě jedním ze základních parametrů při výběru nového zařízení. Jediné, co mi u tohoto modelu chybělo, byla voděodolnost. V dešti jsem telefon nepoužíval – jednoduše jsem neměl jistotu, že kapky nezaplaví zařízení a nepovedou k vážnější poruše.

Celkově je Samsung A32 skvělou volbou pro ty, kteří hledají levný telefon se spoustou zajímavých funkcí. Sám jsem tento model používal a zjistil jsem, že za smartphone, který dobře funguje, nemusíte utratit ani korunu.

Vývoj ceny

Získejte přehled o vývoji ceny ve vámi vybraném období.

Jak si nový Samsung A32 vedl? Recenze
Jak si nový Samsung A32 vedl? Recenze

Tags:

Rádi si vyslechneme vaše názory

Zanechte odpověď

Krátké recenze
Logo