Jaký bezdrátový vysavač si vybrat? Na co se zaměřit při nákupu?

Bezdrátový vysavač je pohodlný a funkční přístroj, který usnadní každodenní úklid a umožní vám snadno se zbavit nečistot na jakémkoliv místě. Vybrali jsme několik zajímavých modelů – podívejte se, na který vertikální vysavač stojí za to se rozhodnout.

Bezdrátové vysavače v poslední době stále více zaujímají pozornost a stále více lidí se rozhoduje pro jejich nákup. Není to nic divného – jsou skvělou alternativou k tradičním vysavačům s kabelem. Vertikální vysavače jsou zařízení, která jsou napájena baterií, takže při práci nemusí být připojena k elektrické síti. V závislosti na modelu je doba provozu na jedno nabití omezena a může činit od několika minut až po několik desítek minut. V současné době většina zařízení tohoto typu nepoužívá vak na odpad, ale pouze speciální nádobu vybavenou filtračním systémem – to je rozhodně ekonomičtější a ekologičtější řešení.

Na trhu najdeme mnoho modelů bezdrátových vysavačů, které se liší cenou, konstrukcí a možnostmi. Před nákupem je dobré promyslet několik důležitých faktorů a zaměřit se na technické parametry, které mohou být významné.

Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G10

Jedná se o bezdrátový vysavač Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G10 vybavený rychlým a výkonným bezkartáčkovým motorem (125 000 ot./min) s sacím výkonem 150 AW. Baterie s kapacitou 3000 mAh umožňuje práci na baterii až 65 minut v režimu Eco, až 30 minut v režimu Standard a 10 minut v režimu High Power. Je třeba si však uvědomit, že pro každodenní úklid obvykle postačuje minimální výkon a plný výkon je užitečný pouze pro sběr větších nečistot na některých místech. Za úklid je zodpovědná inteligentní podlahová kartáč – rozpoznává různé podlahové materiály a automaticky přizpůsobuje otáčky.

V zařízení je použit 12-kuželový systém cyklonické separace, který zlepšuje účinnost oddělování prachu a plynů, snižuje množství prachu, který se dostane do filtra HEPA, a výrazně prodlužuje životnost filtrů. Uvnitř naleznete 5stupňový systém filtrace.

Mi Vacuum Cleaner G10 lze také použít k mytí podlah – výbava obsahuje nádrž na vodu spolu s speciálním mopovacím nástavcem. Při současném mopování a vysávání můžete volit rychlost pronikání vody a přizpůsobit ji různým povrchům a okolním podmínkám.

Není zapomenuto na dotykový ovládací panel a displej, kde můžete získat informace o úklidu: režim, výkon a stav baterie.

Technické údaje:

 • Maximální doba provozu: 30 minut
 • Minimální doba provozu: 10 minut
 • Objem nádobky: 0,6 l
 • Hladina hluku: 79 dB
 • Hmotnost: 4 kg
 • Výbava: hubice/štětce, štěrbinová hubice, kartáč na čalounění, podlahový kartáč, prodlužovací nástavec, dobíjecí stanice, zdroj energie

Philips AquaTrio XW9383/01

Jedná se o multifunkční zařízení, které splní nejvyšší nároky. Model Philips AquaTrio XW9383/01 nejen umožňuje vysávání různých míst, ale také se hodí k mokrému čištění podlah. Má speciálně navržené kartáče a nádrž na vodu, kam putují veškeré nečistoty. Díky systému Aqua Diffusion je podlaha vždy čištěna čistou vodou. Můžete volit intenzitu dávkování vody vybíráním jednoho ze tří režimů: režim nasávání vody, normální a intenzivní. Navíc, dobíjecí stanice je vybavena automatickým cyklem čištění vysavače a kartáčů.

Pokud jde o způsob provozu, výrobce zaručuje, že zařízení dokáže pracovat na jedno nabití asi 45 minut v běžném režimu a až 25 minut v režimu turbo. K dispozici je nádoba na nečistoty o kapacitě 0,45 litru. Další výhodou je hlavní kartáč s LED osvětlením a barevným displejem umístěným na rukojeti vysavače – zobrazuje zvolený režim, stav baterie a informace o případných poruchách. V balení, kromě hlavního kartáče a mopovacího nástavce, najdete dlouhou štěrbinovou hubici, mini elektrický kartáč, dobíjecí stanici, speciální nádobu pro automatické čištění nástavce AquaSpin a čisticí kapalinu.

Roborock H7

Roborock H7 je zařízení, které se osvědčí při čištění různých povrchů, včetně podlah, koberců, čalounění a nábytku. Vysavač poskytuje až 90 minut provozu na jedno nabití a díky funkci rychlého nabíjení je připraven k práci již za pouhé 2,5 hodiny. Motor s konstantní sací silou (160 AW) zaručuje efektivní sběr prachu a drobných částic ze země, důkladné vyčištění koberců a pečlivé čištění čalounění.

Zařízení je vybaveno 5stupňovým systémem filtrace, který – jak zdůrazňuje výrobce – čistí vzduch od prachu a alergenů, zachycuje až 99,99 % částic o velikosti až 0,3 mikronu. Důležité je, že H7 používá bezvakový kontejner na prach (ale umožňuje také použití jednorázového vaku), což činí úklid ještě bezproblémovějším. Přední a zadní filtry, cyklonový filtr a nádrž na prach lze prát pod tekoucí vodou, aby byla zajištěna delší životnost.

Vestavěný OLED displej umožňuje kontrolovat aktuální pracovní režim a stav nabití baterie. Byla také implementována pojistka, takže nemusíte nepřetržitě stiskovat spoušť vysavače. Týž přepínač umožňuje aktivovat i rodičovskou pojistku, což zabrání nechtěnému zapnutí zařízení dětmi.

K vysavači je přiložena vícepovrchová kartáč, která umožňuje důkladné a pečlivé čištění jak koberců, tak tvrdých podlah. Co je důležité, funkce Auto Carpet Boost zvyšuje sací sílu vysavače, aby čištění bylo ještě důkladnější a efektivnější.

Je třeba dodat, že díky ultralehké baterii váží hlavní jednotka pouhých 1,46 kg. To zajišťuje mobilitu vysavače a bezproblémový přístup k obtížně dostupným místům. Vestavěné magnety v příslušenství umožňují snadno je připevnit ke stanici s technologií MagBase™ nebo jiné magnetické ploše.

V balení naleznete: vícepovrchovou kartáč, hliníkovou trubku, mini kartáček, elastickou trubku, kartáč na prach, štěrbinovou hubici.

Samsung VS20R9046T3 Jet 90 Complete

Jedná se o spolehlivý a výkonný bezdrátový vysavač, který se hodí na všechny druhy podlah, ale nejen na ně. V balení najdete mnoho užitečných příslušenství, díky nimž můžete také čistit jiné povrchy, jako jsou nábytek, matrace nebo interiéry vozidel. K dispozici máte mini elektrický kartáč, kartáč na prach s měkkými štětinami, štěrbinovou hubici a elastický konec, který vám usnadní dostat se do těžko přístupných míst. Ocenit budete také teleskopickou trubku, kterou můžete nastavit ve 4 úrovních, aby odpovídala vašim individuálním potřebám v rozsahu od 930 do 1140 mm.

Zařízení je vybaveno vyměnitelnou baterií s kapacitou 3000 mAh, která umožňuje až 60 minut provozu na jedno nabití. A pokud to pro vás není dost, vždy si můžete dokoupit druhou baterii a používat je střídavě. Navíc dobíjecí stanice umožňuje nabití obou baterií současně. Pro efektivní odstranění nečistot z odpovídá motor s výkonem 550 W a technologie Jet Cyclone. Je také postaráno o vícevrstvý systém filtrace, který má zachytávat veškeré nečistoty, včetně prachu a alergenů. Informace o zvoleném režimu, stavu nabití baterie a použitém kartáči můžete vidět na digitálním displeji umístěném na hlavním modulu vysavače. Tam jsou také umístěny ovládací tlačítka.

Stojí za zmínku, že vysavač Samsung VS20R9046T3 Jet 90 Complete je kompatibilní se stanicí Clean Station, která umožňuje automaticky vyprázdnit nádobu na nečistoty. Tuto stanici si můžete zakoupit samostatně v obchodě výrobce.

Technické údaje:

 • Maximální doba provozu: 60 minut
 • Minimální doba provozu: 6 minut
 • Objem nádobky: 0,8 l
 • Hladina hluku: 86 dB
 • Hmotnost: 2,8 kg
 • Ruční vysavač: ano
 • Výbava: elastický konec, mini elektrický kartáč, elektrický kartáč Soft Action, elektrický kartáč Turbo Action, štěrbinová hubice, kartáč na prach, nabíjecí základna, teleskopická trubka, dobíjecí stanice

Miele Triflex HX2 Cat & Dog

Toto moderní a stylové bezdrátové vysavače je určeno pro vysávání všech druhů podlah a koberců. Jak zdůrazňuje výrobce, díky speciálním nástavcům si Miele Triflex HX2 dobře poradí se zvířecími chlupy. To, co tento model vyniká, je patentovaná 3v1 konstrukce – vysavač lze přizpůsobit různým režimům práce. Pokud chcete uklízet pod nízkým nábytkem, stačí přesunout hlavní modul nahoru na vrchol vysavače, pokud čistíte rovné povrchy, je nejlepší, aby byla část s baterií dole (což umožní rovnoměrně rozložit váhu). Samozřejmě můžete také použít pouze hlavní modul k úklidu těžko dostupných míst.

Zařízení je vybaveno motorem Digital Efficiency, který zajišťuje vysoký sací výkon. Důležité je, že rychlost elektrického kartáče se automaticky nastavuje podle rozpoznaného povrchu. Sami také můžete rozhodovat o síle práce – máte k dispozici třístupňové nastavení. Vyměnitelná baterie umožňuje maximální dobu provozu až 60 minut na jedno nabití. Je třeba poznamenat, že druhou baterii získáte v balení, což umožní prodloužit dobu provozu vysavače na 120 minut. Za bezpečné a účinné čištění zodpovídá také filtrační systém – podle prohlášení výrobce filtry HEPA Lifetime zachytávají i ty nejmenší prachové částice a dosahují účinnosti filtrace až 99,999 %.

V balení najdete také závěsný držák a 2 elektrické kartáče, kartáč na čištění čalounění a štěrbinovou hubici.

Technické údaje:

 • Maximální doba provozu: 60 minut
 • Minimální doba provozu: 14 minut
 • Objem nádobky: 0,5 l
 • Hladina hluku: 77 dB
 • Hmotnost: 3,6 kg
 • Ruční vysavač: ano
 • Výbava: nástavce/kartáče, mini elektrický kartáč, kartáč na čištění čalounění, štěrbinová hubice, závěsný držá

Bosch Unlimited 7 BCS712XXL

Inovativní model od značky Bosch vám umožní navždy se rozloučit s nepotřebnými kabely při úklidu. Tento bezdrátový vysavač je vybaven lithium-iontovou baterií, jejíž plné nabití trvá přibližně 5 hodin (akumulátor Power for ALL Alliance je kompatibilní s mnoha zařízeními). Doba čekání je však odměněna dlouhým provozem téměř 80 minut díky dvěma vyměnitelným akumulátorům. To vám umožní vyčistit i větší plochy bez nutnosti opakovaného nabíjení během úklidu. To má také vliv samotný motor – výrobce na něj poskytuje až 10 let záruky.

Unlimited 7 BCS712XXL je dobrou volbou pro alergiky, protože je vybaven antialergickým filtrem s membránou Pure Air, který podle výrobce čistí vzduch na úrovni 99,9 %. Konstrukce vysavače umožňuje snadné vyjmutí prachového kontejneru (s kapacitou 0,3 litru) a jeho vyprázdnění. Speciální indikátor na zařízení vás upozorní, kdy je třeba to udělat.

Vysavač je schopen komplexního čištění povrchů a pracuje tak efektivně jako tradiční vysavač. Díky 3stupňovému režimu práce ho můžete přizpůsobit aktuálním potřebám a povrchům. Zařízení také může fungovat v automatickém režimu, který upravuje sílu sacího výkonu podle čištěné plochy. Práce elektro-kartáče s otáčejícím se válcem umožňuje přesné odstranění zvířecí srsti a vlasů. Díky bohatému vybavení, včetně hubice na štěrbiny, na čištění čalounění a šuplíků, se zařízení také osvědčí v prostředí s různými záhyby. Rychlá výměna příslušenství je možná díky tlačítku pro uvolnění kartáče (jedenm pohybem nohy) a výměně za jiný nástavec. Další výhodou vysavače je osvětlení LED povrchu – užitečné jak v těžko dostupných místech, tak v noci. Možnost rychlého odmontování spodní části zařízení téměř okamžitě přemění model na ruční vysavač. Je to velké ulehčení při úklidu například sedaček, nábytku nebo interiéru vozidla. To vše činí tento model multifunkčním zařízením.

Pro účely uložení nemusíte šetřit dodatečným prostorem ve skříni – Bosch Unlimited 7 BCS712XXL lze zavěsit na zeď. Navíc v této poloze lze také dobíjet. Je také užitečné mít možnost parkování během krátkých přestávek během úklidu. V takovém případě stačí připevnit vysavač ke kraji libovolného nábytku. Důležitou vlastností je také vybavení funkcí Quick Stand, která umožňuje samostatně stát elektrickému kartáči i trubce. S ohledem na relativně štíhlou konstrukci a střízlivou šedou

Electrolux Pure Q9 PQ91-40GG

Electrolux Pure Q9 PQ91-40GG je moderní a stylový bezdrátový 2v1 vysavač, který je vhodný pro všechny typy podlah a koberec. Je vybaven odnímatelným rukojetníkem, který lze snadno vyjmout z rámu vysavače. Doba provozu zařízení na jedno nabití je 55 minut – během této doby může vyčistit plochu až 162 m2. Zařízení pracuje ve třech režimech: turbo, střední a malý.

Vysavač má 3 úrovně výkonu a funkce paměti si pamatuje poslední nastavení, takže nemusíte při každém použití měnit své oblíbené nastavení. Za efektivní úklid je zodpovědný těsný 5stupňový systém filtrace, který, jak uvádí výrobce, zachytí 99,9% částic o velikosti 0,3-10 µm. To také znamená, že vzduch vycházející z vysavače je čistý a vysoké kvality.

Technologie BrushRollClean umožňuje snadno odstranit vlasy a chlupy uvízlé ve válcové kartáči – stačí stisknout tlačítko na elektrickém kartáči, abyste vyčistili kartáč ze všech vláken a vlasů, dokonce i když je vysavač vypnutý. Užitečným prvkem je také jasné osvětlení kartáče, které poskytuje vynikající viditelnost během vysávání i v tmavých místech.

Stojí za zmínku, že vysavač Pure Q9 byl navržen s maximálním ohledem na snížení hluku, vertikální konstrukce zařízení usnadňuje vysávání bez nutnosti se ohýbat. Zařízení je velmi lehké díky promyšlenému rozložení středu hmotnosti.

Důležité je také to, že vysavač Pure Q9 lze snadno postavit na libovolném místě, bez potřeby podpory.

Technické údaje:

 • Maximální doba provozu: 55 minut
 • Doba nabíjení: 3,5 hodiny
 • Objem nádoby na prach: 0,3 litru
 • LED podsvícení: ano
 • Ruční vysavač: ano
 • Váha: 3,14 kg
 • Další informace: hlava kartáče se otáčí o 180 stupňů, snadné vyprázdnění nádoby, snadné vyjmutí válcové kartáče, samostojící konstrukce
  Příslušenství: elektrická kartáč, štěrbinová hubice, štěrbinová hubice s kartáčem, baterie, nabíječka, dokovací stanice

Dyson V15 Detect Absolute

Dyson V15 Detect Absolute je nejsilnější a nejchytřejší bezdrátový vysavač značky Dyson. Sací výkon 240 W by měl zaručit přesné a efektivní odstranění jak mikroskopických, tak i větších nečistot. Vysavač si poradí s vlasy a srstí díky dostatečně silnému sacímu výkonu a speciální technologii, která brání zacuchávání vlasů kolem kartáče.

V balení najdete:

 • Hlavní elektrickou kartáč Digital Motorbar – brání zacuchávání vlasů kolem válce kartáče (má 56 hřebenů) a zároveň si poradí s různými typy podlah a dokonce i s koberci (díky technologii DLSTM, což je Dynamic Load Sensor, který inteligentně přizpůsobuje sací výkon povrchu, který se čistí)
 • Minielektrický kartáč – také je vybaven technologií, která brání zacuchávání vlasů (má kuželový válec, který spirálovitě svíjí srst a vlasy, aby je poté odvedl do nádoby na prach), poradí si s čištěním povrchů jako jsou křesla, postele nebo jiný čalouněný nábytek
 • Nástavec Low Reach – byl navržen pro čištění těžko dostupných míst
 • Nástavec Combi – slouží k odstraňování například drobků z povrchů, doplněný o štěrbinovou hubici.

Vysavač využívá technologii cyklonů Dyson Root Cyclone – 14 cyklonů Dyson si perfektně poradí s umístěním nečistot přímo do nádoby. Vysavač může také pochlubit technologií osvětlení, která zvýrazní i mikroskopické nečistoty. Kromě toho je vybaven vestavěným piezoelektrickým senzorem – jeho úkolem je převádět vibrace na elektrické signály až 15 000krát za sekundu, což umožňuje rozpoznání nečistot a přizpůsobení sacího výkonu aktuálně čištěným částicím. Poté jsou tyto částice zachyceny v těsných filtrech.

Vysavač je vybaven LCD obrazovkou, na které můžeme v reálném čase sledovat jeho činnost. Můžeme se spolehnout na 60 minut provozu vysavače na jedno nabití. Je důležité poznamenat, že výrobce nabízí možnost doplnění sady o další akumulátor, což prodlouží dobu provozu vysavače na až 120 minut.

K dispozici jsou tři režimy sacího výkonu:

 • Auto – inteligentně přizpůsobuje sací výkon typu povrchu, což umožňuje dosáhnout doby provozu až 60 minut
 • Eco – střední sací výkon, vhodný pro dlouhodobé čištění
 • Boost – ideální pro rychlé a zároveň důkladné čištění velmi odolných nečistot.

Technické údaje:

 • Technologie cyklonů: 14 koncentrických cyklonů
 • Sací výkon: 240 AW
 • Objem nádoby na prach: 0,76 l
 • Filtrace: 5stupňová filtrace celého zařízení
 • Kartáč hlavního čištění: Digital Motorbar, Slim Fluffy s podsvícením
 • Doba provozu: až 60 minut
 • Délka: 126,4 cm
 • Šířka: 25 cm
 • Doba nabíjení: 4,5 hodiny
 • Výkon: 660 W
 • Hmotnost: 3,1 kg

Philips 8000 XC8049/01

Výkonný bezdrátový vysavač s vysokým výkonem určený pro různé povrchy a obtížně dostupná místa, který může pracovat až 70 minut v režimu Eco a 28 minut v režimu Turbo po jedno nabití. Toto zařízení je vybaveno unikátním nasávacím nástavcem o 360°, který, jak uvádí výrobce, dokáže zachytit až 99,7 % prachu a nečistot. Kromě toho je vysavač vybaven nejnovější bezsáčkovou technologií PowerCyclone 10, což zajišťuje vysoký sací výkon a větší účinnost.

Philips 8000 má digitální motor PowerBlade, který generuje velký proud vzduchu. Výkon lze nastavit pomocí digitálního displeje. Na displeji naleznete také informace o nutnosti vyčistit filtr.

Podle toho, jaké místo chcete vyčistit, můžete vybrat vhodný nástavec pro vysavač. Příslušenství, které získáte v balení, zahrnuje malou integrovanou štěrbinovou hubici pro rychlé vysávání, kartáčkovou hlavu integrovanou do trubky, mini turbo kartáček ideální pro odstranění zvířecí srsti a mimořádně dlouhou štěrbinovou hubici pro obtížně dostupná místa.

Technické parametry:

 • Možnost nastavení výkonu: 3 úrovně
 • Napětí: 25,2 V
 • Typ baterie: Li-Ion
 • Doba provozu: max. 70 min
 • Doba nabíjení: 5 h
 • Hladina hluku: max. 84 dB
 • Hmotnost výrobku: 2,7 kg
 • Ukazatel stavu nabití baterie: Ano
 • LED ukazatel stavu baterie: Ano
 • Objem nádržky: 0,6 l

Dreame T20 Pro

Bezdrátový vysavač, který je vhodný pro vysávání a mytí podlah. V balení najdete speciální přídavnou nádobu pro mokré čištění – vodní nádrž má kapacitu 250 ml. V závislosti na typu nečistot lze nastavit úroveň vody (2 úrovně).

Toto zařízení je vybaveno motorem SPACE 4.0, který pracuje rychlostí až 125 000 otáček za minutu, což zajišťuje velký sací výkon. Jak uvádí výrobce, 5stupňová filtrace zachytí až 99,97 % mikrobů a drobných částic, a 12kuželový cyklonový systém zvyšuje účinnost a zabrání ucpání zařízení. V balení jsou dva akumulátory, z nichž každý umožňuje provoz vysavače po dobu přibližně 70 minut.

Na ručním modulu naleznete barevný HD displej, na kterém můžete kontrolovat stav zařízení, stav baterie a aktivovat elektronický zámek, a upravit úroveň sacího výkonu.

Dvě různé hlavní kartáče vysavače jsou vhodné pro všechny typy povrchů. Kromě toho je součástí balení koncovka na odstraňování roztočů, která dokonale přiléhá k čištěným povrchům a proniká hluboko do materiálů, čímž se eliminují alergeny, prach a chlupy.

Kartáče a filtr lze omývat tekoucí vodou. Pro vyprázdnění odpadové nádoby stačí stisknout tlačítko – nemusíte se dotýkat nečistot. Navíc součástí balení je 2v1 stěnný držák, který umožňuje současné uložení a nabíjení vysavače.

Technické údaje:

 • Vstupní výkon: 450 W
 • Napětí akumulátoru: 25,2 V
 • Maximální doba provozu: 70 minut
 • Doba provozu v režimu Turbo: 8 minut
 • Doba nabíjení: 4 hodiny
 • Ruční vysavač: ano
 • Kapacita nádobky: 0,5 litru
 • Hmotnost: 1,6 kg
 • Vybavení: kartáče, hubice, elektrický kartáč, 2v1 hubice, štěrbinová hubice, kartáč na roztoče, 2x akumulátor, mopovací náhlavník, dokovací stanice, nádržka na vodu

Jeden přístroj, ruční vysavač nebo vysavač 3 v 1?

Mezi akumulátorovými vysavači rozlišujeme ty, které jsou vhodné pouze pro čištění rovných povrchů, tj. podlah a koberců (jednodílné), a ty, které jsou vhodné i pro vysávání interiéru automobilu, nábytku nebo stěn – mají speciální ruční jednotku, kterou lze oddělit od celku. Existují také modely se speciálním nástavcem pro vysávání a čištění podlah zároveň. Pokud chcete multifunkční přístroj, který zvládne vyčistit jakýkoli typ povrchu, je ideální vysavač 2 v 1 (s ruční jednotkou) nebo 3 v 1 (s ruční jednotkou a mopovacím nástavcem).

Akumulátorový vysavač – na co se při nákupu zaměřit?

Kromě výběru konstrukce samotného vysavače existuje několik dalších důležitých hledisek, která by nás měla zajímat. Před rozhodnutím o koupi věnujte pozornost parametrům, jako jsou např:

 • Výkon
 • Doba provozu
 • Doba nabíjení baterie a způsob nabíjení
 • Hmotnost
 • Funkce
 • Velikost nádoby na nečistoty
 • Hladina generovaného hluku
 • Dodávané příslušenství

Rádi si vyslechneme vaše názory

Zanechte odpověď

Krátké recenze
Logo