Investown crowdfunding platforma – Recenze, zkušenosti, poplatky

Crowdfunding je rychle se rozvíjejícím trendem v oblasti investování, což platí i pro český trh, kde stále více společností nabízí tuto službu prostřednictvím svých webových stránek. Jedním z těchto crowdfundingových platforem je Investown. Tato firma poskytuje malým investorům jednoduché tržiště, kde mohou investovat i nízké částky, třeba pravidelně, do developerských realitních projektů.

Tyto menší investory samozřejmě zajímá, jaké zhodnocení mohou očekávat. V prvním čtvrtletí roku 2023 dosáhl průměrný výnos investorů 10,1 %, až 10,5 % je možné získat. Investown poskytuje financování pro pečlivě prověřené developerské projekty, které poté nabízí na své platformě a drobní investoři mohou snadno investovat i menší částky. Výnos z investic je potom vyplácen investorům z nájmů těchto nemovitostí.

Investoři mohou čelit riziku, pokud společnost nedostane splátku od partnera, který si od Investownu vzal úvěr, ale platforma má tři vrstvy zabezpečení:

 1. Zástavní právo na nemovitosti.
 2. Zástavní právo na podílu společnosti.
 3. Osobní ručení jednatele.

Investown je tedy zprostředkovatelem úvěrů, který nepřímo financuje nákup nemovitostí třetí straně prostřednictvím úvěrů. Avšak společnost pečlivě vybírá vhodné realitní projekty s dlouhodobým potenciálem.

Říjen 2023 přinesl více než 2 miliardy Kč investovaných prostřednictvím Investown do více než 200 nemovitostí, což investorům vyneslo více než 18 milionů Kč.

Investown – nadstandardní služby

Investown může nabídnout něco navíc než tradiční investice. Nabízí „bonus za věrnost“ – Investown Premium. Každý, kdo investuje do alespoň 10 různých projektů, má automaticky přístup k exkluzivním investicím, které nejsou běžně dostupné a obvykle mají vyšší výnos. Tito uživatelé mají také přednostní podporu a pravidelnou analýzu nemovitostního trhu od Investown.

Zajímavým prvkem je i „Vlastní bydlení s Investown,“ které umožňuje lidem získat vlastní nemovitost, i když nemají dostatečnou bonitu. Princip služby je jednoduchý: požádáte o vlastní bydlení prostřednictvím Investown a pokud projdete schvalovacím procesem, můžete si vybrat nemovitost, kterou Investown koupí a pronajme vám ji. Cena této nemovitosti se každoročně zvyšuje o pouhých 2 % – což je dlouhodobá inflační míra. Tím získáte prostor na spoření dostatečných finančních prostředků na hypoteční úvěr.

Nabídka investic společnosti

Investown Investown nabízí širokou škálu investičních realitních projektů z různých částí České republiky. Ke konci září 2023 společnost pronajímala více než 200 nemovitostí a stále je možné investovat do několika desítek otevřených investičních příležitostí.

Každý projekt má informace o:

 • Počet investujících
 • Délka investice
 • Celkový zisk
 • Roční zisk

Detailnější informace o investici zahrnují podrobnosti o nemovitosti, včetně jejího umístění a velikosti, což vám umožní rozhodovat informovaně.

Pokud budete chtít předčasně ukončit investici nebo potřebujete vybrat svoje „uzamčené“ investice, můžete je nabídnout na sekundárním trhu dalším investorům. Avšak buďte si vědomi poplatku 0,9 % z celkové hodnoty investice, pokud ji ukončíte do 2 měsíců od počátku.

Je bezpečné investovat s Investown?

I když úvěry, které financují investoři, jsou zajištěny nemovitostmi, investice samotné nejsou pojištěny. To znamená, že můžete čelit zpožděnému nebo částečnému vrácení investovaných peněz, a v extrémních případech, i ztrátě.

Kdo je majitelem Investown?

Crowdfundingovou platformu Investown provozuje společnost Investown Technologies s.r.o., která byla založena v roce 2019. Platforma byla spuštěna až v dubnu 2021. Investown založili Filip Suk a Alan Vyšín, kteří se inspirovali zahraničními platfornami crowdfundingového financování. Projektem Investown také podpořily společnosti Seed Starter České spořitelny a Lighthouse Ventures.

Jak investovat s Investown?

Proces investování s Investown je relativně jednoduchý. Stačí se zaregistrovat prostřednictvím online formuláře, poslat peníze na investiční účet bankovním převodem a pak můžete začít investovat do otevřených investičních příležitostí. Výnosy z pronájmů jsou pravidelně převedeny na váš investiční účet, ale mějte na paměti, že musíte zahrnout tento příjem do svého daňového přiznání a podléhá 15% zdanění.

Závěr

Investown si získal značnou popularitu a již ho využívá více než 70 000 investorů. Nabízí relativně nízké riziko investic, rychlý proces zřízení investičního účtu a širokou nabídku investičních příležitostí pro diverzifikaci portfolia. Platforma může být atraktivní alternativou k tradičním investičním nástrojům.

Nicméně, investoři mají omezenou možnost profitovat z růstu cen nemovitostí, což mohou považovat za nevýhodu. Také výnosy z investic jsou relativně nízké, protože jsou generovány pouze z nájmů nemovitostí. I přes tyto nevýhody je Investown zajímavým projektem, ale na českém trhu existují i jiné platformy, které nabízejí podobné investice s vyšším výnosem.

PRO:

 • Investujete do zajištěných nemovitostních úvěrů.
 • Platforma je velmi přehledná a snadno použitelná.
 • Můžete začít investovat již od 500 Kč.
 • Pravidelně obdržíte měsíční výplatu z výnosů na svůj investiční účet.
 • Máte možnost předčasně ukončit svou investici (za poplatek).
 • Neplatíte žádné vstupní ani průběžné poplatky.
 • Můžete diverzifikovat své riziko investováním do více projektů současně.
 • Existuje sekundární trh, kde můžete prodat svou investici dalšímu investorovi.
 • Jedná se o český projekt, což znamená, že vedení účtu probíhá v korunách, a máte k dispozici českou podporu.
 • Průměrné zhodnocení finančních prostředků se pohybuje okolo 10 % ročně.
 • Je k dispozici mobilní aplikace pro pohodlné investování.

PROTI:

 • Vaše investice nejsou pojištěné proti úpadku společnosti.
 • Nemáte možnost profitovat z růstu cen nemovitostí.
 • V případě, že se nepodaří obsadit nemovitost, investoři neobdrží žádný zisk.

Investown crowdfunding platforma – Recenze, zkušenosti, poplatky
Investown crowdfunding platforma – Recenze, zkušenosti, poplatky

Rádi si vyslechneme vaše názory

Zanechte odpověď

Krátké recenze
Logo