Xbox Game Pass – nejlepší dostupné hry. Musíte je vyzkoušet!

Pro majitele konzolí Xbox a počítačů se systémem Windows neexistuje lepší služba než Xbox Game Pass. Služba vyvinutá společností Microsoft poskytuje přístup k obrovskému katalogu her – ale které z nich stojí za to, abyste se o ně hned zajímali?

Žijeme v době, kdy je většina videoherního průmyslu digitální a modely předplatného jsou pro společnosti často hlavním zdrojem příjmů. V současné době se při rozhodování o koupi konzole Xbox nebo herního počítače nemusíme starat o krabicové hry nebo utrácet peníze za platformy, jako je Microsoft Store nebo Steam – jednoduše si zaplatíme předplatné, které nám na určitou dobu umožní přístup k neuvěřitelně širokému katalogu her.

Které inscenace však stojí za to, abyste se o ně zajímali jako první? Sestavili jsme pro vás seznam titulů, které byste si měli co nejdříve přidat ke stažení!

Halo: The Master Chief Collection

Pokud máte herní počítač nebo konzoli od Microsoftu, je prostě nutné dohnat největší série dostupné výhradně na zařízeních redmondského giganta. První zajímavou nabídkou je Halo: The Master Chief Collection. Halo je velmi důležitou značkou nejen pro Microsoft, ale i pro celý herní průmysl. Koneckonců je to série, která dokázala, že FPS lze hrát i na ovladačích a že se pro tento žánr hodí i konzole – a nejen to, může být i zábavná a zároveň vyprávět dobrý příběh. Osvěžená edice nejznámějších her v jedné hře je splněným snem každého herního fanouška.

Halo Infinite

Titul Halo Infinite se připravoval s neuvěřitelnými bolestmi, jeho trailer byl nezapomenutelný, téměř karikaturní – vše dlouho nasvědčovalo tomu, že se sérii od studia 343 Industries nepodaří vrátit na kvalitu před lety a zarytí fanoušci značky budou mít i nadále zlomené srdce. Datum vydání bylo odloženo a bylo slíbeno, že se situace zlepší. I… to skutečně je. Hra Halo: Infinite obnovila lesk v očích fanoušků značky Xbox a kombinuje klasický herní rámec s několika nuancemi. Hra Infinite totiž nabízí velký otevřený svět a mnoho dalších interakcí na prstenci Zeta, jako je například obsazování nepřátelských základen. Velký důraz byl však kladen na příběh a kvalitu střelby, což je koneckonců to, co Halo představuje. Hra Infinite byla fanoušky vřele přijata a i přes několik drobných nedostatků je zárukou kapitální zábavy na stovky hodin, zejména ve vynikajícím režimu pro více hráčů.

Forza Horizon 5

Jen chvíli po vydání byla hra Forza Horizon 5 oficiálně oznámena jako nejlépe hodnocená hra v historii herního studia Xbox. Nejnovější díl kultovní závodní série s otevřeným světem hráče jednoduše ohromil – horké Mexiko, největší mapa v historii série, spousta velkolepých závodů a dosud neviděné nebezpečné povětrnostní jevy včetně písečných bouří. Navzdory nebezpečí je Forza Horizon 5 plná šarmu a jednoduše příjemné hratelnosti, která nás bude bavit klidně několik desítek hodin. Je to také opravdová lahůdka pro fanoušky motorismu – ačkoli je Forza Horizon rozhodně více arkádovou sérií než Forza Motorsport, při spuštění jsme dostali 514 vozů a jízda s každým z nich zaručuje jiný zážitek.

Return To Monkey Island

Jste příznivci hry point-and-click? Pokud ano, pravděpodobně si velmi dobře pamatujete 90. léta a už tehdy jste byli vášnivými hráči – a pokud je to tak, sérii Monkey Island jste znali na 100 %. Není překvapením, že se seriál vrátil po téměř 30 letech a jeho nový díl produkuje sám otec série Ron Gilbert. Poslední díl zcela změnil grafický styl, ale to mu nebránilo v tom, aby si získal srdce fanoušků, kteří si nový díl upřímně zamilovali a vřele ho přivítali.

Assassin’s Creed Odyssey i Assassin’s Creed Origins

Assassin’s Creed je dnes již téměř klasikou. Je pravda, že série Origins a Odyssey představují nový přístup k sérii, mnohem více RPG, ale v tomto případě je to bezpochyby dobrá zpráva – koneckonců čím více zábavy, tím lépe. Obrovské, otevřené a krásné lokace, spousta zajímavých misí a způsobů, jak rozvíjet hlavní postavu – no, na nedostatek aktivit si rozhodně stěžovat nebudeme!

Deathloop

Nejnovější počin studia Arkane Studios, tvůrců Prey nebo série Dishonored, je střílečka z pohledu první osoby. Děj nás zavede do roku 1963 na ostrov Blackreef, kde budeme muset sledovat osudy dvou zabijáků – Colta Vahna a Julianny Blakeové, kteří uvízli v časové smyčce. Hlavní hrdina Colt dělá vše pro to, aby opustil ostrov a vymanil se ze spárů časové smyčky – k tomu je však třeba zlikvidovat všech osm Vizionářů na ostrově během jediného dne. Samotný úkol je neuvěřitelně obtížný a situaci nijak neusnadňuje Julianna, která je smyčce maximálně nakloněna – udělá proto vše pro to, aby hlavní hrdina nemohl svou misi dokončit a nic ji nemohlo zastavit. Kromě vynikajícího režimu pro jednoho hráče nabízí Deathloop také online hraní, kdy se Juliany ujme druhý hráč a zaútočí na naši postavu. Arkane Studios opět dokazuje, že umí vytvořit skutečně fenomenální hry.

Two Point Campus

Studio Two Point se po opravdu velkém úspěchu hry Two Point Hospital rozhodlo proměnit nemocnici v univerzitu. Pokud jste někdy snili o vlastním zařízení, kde byste mohli pomáhat mladým, perspektivním a bystrým lidem v rozvoji a přitom vydělávat nemalé peníze na údržbu, Two Point Campus je pro vás jako stvořený. Stejně jako v případě TPH bude zapotřebí strategický přístup a pečlivá analýza vašeho jednání, ale nepochybně to stojí za to!

Watch Dogs 2

„GTA, ale s hackery“. Je to samozřejmě nadnesené označení, ale Watch Dogs 2 má se sérií od Rockstar Games mnoho společného. První díl série byl však strašně temný a hlavní hrdina byl extrémně antipatický – to se mění v pestrém druhém díle, kde je rozhodně uvolněnější atmosféra a parta hipsterských hackerů. Zaručeně skvělé více než 20hodinové dobrodružství!

Far Cry 5

Další klasická série. Neexistuje snad lepší příklad akční hry z pohledu první osoby s otevřeným světem než Far Cry. V pátém díle se setkáváme s náboženským kultem, který zahrnuje všechny antagonisty. K tomu se přidává skutečně obrovský arzenál zbraní, spousta vozidel, která nám pomáhají pohybovat se po tomto obrovském světě, a možnost ochočit si pumu, medvěda nebo psa.

Marvel’s Guardians Of The Galaxy

Hra, které před vydáním nikdo nedával příliš šancí – po průměrném přijetí Marvel’s Avengers málokdo věřil v úspěch další hry s licencí komiksového světa. Společnost Eidos Montreal však ukázala, že se většina hráčů hluboce mýlila. Udělat ze Strážců Galaxie poměrně lineární akční adventuru s fenomenálním smyslem pro humor byl hit. Jsou to Strážci, které známe z filmů, které si diváci zamilovali. Ve filmu se samozřejmě ujmeme role Petera „Star Lorda“ Quilla a budeme podnikat další bláznivé mise ve společnosti Groota, Rocketa, Gamory a Draxe. Pokud v záplavě multiplayerových a battle royale her toužíte po pořádné hře pro jednoho hráče se zaměřením na dialogy a příběh, neměli byste váhat. Strážci galaxie od Marvelu budou skvělou volbou.

Star Wars Jedi: Fallen Order

Ideální nabídka jak pro fanoušky světa Star Wars, tak pro příznivce příběhových dobrodružství pro jednoho hráče. Zajímavý příběh, vyvážená obtížnost a skvěle navržený bojový systém s opravdu dobrou audiovizuální stránkou – to je několikahodinové dobrodružství, které rozhodně stojí za to zažít.

Death’s Door

Přestože nezávislé hry většinu hráčů (bohužel) nezajímají, Death’s Door rozhodně stojí za to dát jim šanci. V inscenaci se vžijeme do role havrana, jehož úkolem je sbírat duše mrtvých v nebezpečném světě „za branou“. Cestou se utkáme s mnoha protivníky, naučíme se nové dovednosti a narazíme na trochu plošinových překážek, to vše s poutavým vizuálem a pohledem z nadhledu.

It Takes Two

Inu, ne náhodou získala titul hry roku 2021 hra It Takes Two. Kooperativní a napínavé dílo, jehož příběh rozesměje i rozpláče všechny hráče, je skutečně jedinečným dobrodružstvím, které prostě musíte zažít – nejlépe s někým blízkým.

Rádi si vyslechneme vaše názory

Zanechte odpověď

Krátké recenze
Logo